Aktualności


07.07.2021

Wiadomość dla rodziców

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI 3 - LETNICH

 

Drodzy Państwo,

cieszymy się, że Państwa dziecko dołączy do społeczności Przedszkola im. Kota w butach. Jesteśmy przekonani, że będzie to szczęśliwy i bezpieczny czas dla Państwa i dzieci. Początki będą trudne, bo ciężko dzieciom rozstać się z rodzicami i zostać w nowym miejscu pod opieką nowych, nieznanych osób. Ciężko też rodzicom zostawić swoje skarby pod opieką obcych osób. Musicie się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo zanim dziecko poczuje się bezpiecznie w nowym miejscu musi minąć trochę czasu.
Dziecko rozpoczynające przedszkole musi być odpieluchowane, ponieważ w przedszkolu nie ma możliwości zmiany pieluch. Idąc do przedszkola dziecko żegna się z butelkami, smoczkami i papkami do jedzenia.

Aby dziecku było łatwiej w przedszkolu warto zadbać, by jadło samodzielnie, by próbowało samodzielnie się ubierać. Panie chętnie dzieciom pomagają we wszystkich czynnościach, ale im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej funkcjonować mu w grupie. Początki wszędzie bywają trudne. Adaptacja u jednych dzieci przebiega bardzo szybko, a u innych jest rozłożona w czasie. Jedne dzieci wydają się być szczęśliwe w przedszkolu, a po pewnym czasie przeżywają kryzys, inne adaptują się długo i wylewają przy tym dużo łez. Pierwsze dwa tygodnie w przedszkolu są dla dzieci i rodziców zazwyczaj trudne. Nawet jak dziecko jest w dobrym nastroju, a widzi płaczące dzieci, płacz mu się udziela.
Ważne, aby z dziećmi rozmawiać o przedszkolu, bawić się w przedszkole, opowiadać i czytać książeczki, by oswoić dziecko z nową sytuacją. Nigdy nie straszcie dziecka przedszkolem, chyba że chcecie, by było tylko z Wami w domu. Mówcie dziecku prawdę, bądźcie cierpliwi, spokojni i pozytywnie nastawieni.
Wysłaliśmy na maila Państwu krótką broszurę o adaptacji do przedszkola, proszę z nią się zapoznać. Polecamy też lekturę artykułów na ten temat, które można znaleźć w Internecie.
Aby dzieciom i Państwu łatwiej było przekroczyć progi przedszkola zapraszamy w sierpniu na dni adaptacyjne. W piątek 27.08 zapraszamy Państwa na godzinę 10.30 z dziećmi na plac zabaw i by poznać przedszkole. Poznają Państwo osoby, które będą opiekowały się Państwa dziećmi, będziecie mogli dopytać się o różne rzeczy. W piątek dzieci są pod Państwa opieką.
W poniedziałek i we wtorek 30.08 i 31.08 zapraszamy również na 10.30 – 11.30 do sali na I piętrze. Wtedy nauczycielki pobawią się z dziećmi, rodzice mogą być w sali lub w pobliżu. Nie zostawiacie Państwo dziecka samego w przedszkolu, tylko jesteście albo z dzieckiem w sali albo w pobliżu.
Prosimy, aby na dni adaptacyjne dzieci i opiekunowie mieli ze sobą kapcie.


Rzeczy, które są potrzebne do przedszkola od września:
1. Śpiworek do spania w worku (podpisany)
2. Kapcie na jasnej podeszwie (podpisane)
3. Ubranie na zmianę (w worku: majtki, bluzka, spodnie, skarpety)
4. Mały ręcznik (podpisany)
5. Piżama
6. Chusteczki higieniczne (pudełko)
7. Papier toaletowy mokry
8. Ryza papieru


Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy (ręcznika, pościeli, ubrań, kapci). Można nakleić plaster, na którym napisane jest imię i nazwisko dziecka. Dobrze, aby razem z dzieckiem robić zakupy do przedszkola, by wiedziało, jak wyglądają jego rzeczy.


Przedszkole jest czynne od 6.30 do 17.00. Dni przedszkolu wyglądają bardzo podobnie. O 8.30 jest śniadanie, potem organizowane są zajęcia dydaktyczne, o 10.00 jest drugie śniadanie (owoc, warzywa do chrupania, jogurt). Potem dzieci wychodzą na plac zabaw. O 12.00 jest obiad ( II danie), po obiedzie grupa I udaje się na odpoczynek. Niektóre dzieci śpią, niektóre odpoczywają przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. O 14.30 jest podwieczorek (zupa + kanapki, owoce). Po obiedzie jest czas na dowolne zabawy. Ważne jest, aby przyprowadzić dziecko najpóźniej do godziny 8.30.

 

w pierwszych dniach przedszkola warto skrócić dziecku pobyt w przedszkolu, by rozstanie z rodzicem nie było zbyt długie.


Wysyłaliśmy Państwu na maila Porozumienie z przedszkolem na rok szkolny 2021-2022 (można je pobrać ze strony), które należy wydrukować w dwóch egzemplarzach dwustronnie (na jednej kartce obie strony), wypełnić, podpisać i przynieść do przedszkola na dni adaptacyjne. Osoby, które nie mają możliwości wydrukować Porozumienia otrzymają druk w przedszkolu.

 

Życzymy Państwu miłych wakacji i zapraszamy do naszego przedszkola!

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI 4, 5 i 6 - LETNICH

 

Drodzy Państwo,

cieszymy się, że Państwa dziecko dołączy do społeczności Przedszkola im. Kota w butach. Jesteśmy przekonani, że będzie to szczęśliwy i bezpieczny czas dla Państwa i dzieci. Początki mogą być trudne, bo ciężko dzieciom rozstać się z rodzicami i zostać w nowym miejscu pod opieką nowych, nieznanych osób. Ciężko też rodzicom zostawić swoje skarby pod opieką obcych osób. Musicie się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo zanim dziecko poczuje się bezpiecznie w nowym miejscu musi minąć trochę czasu.
Nigdy nie straszcie dziecka przedszkolem, chyba że chcecie, by było tylko z Wami w domu. Mówcie dziecku prawdę, bądźcie cierpliwi, spokojni i pozytywnie nastawieni.
Aby dzieciom i Państwu łatwiej było przekroczyć progi przedszkola zapraszamy pod koniec sierpnia (31.08), aby odwiedzić przedszkole, zobaczyć plac zabaw i poznać nowe miejsce.

Dla dzieci 4, 5 i 6 -letnich nie organizujemy dni adaptacyjnych, bo trafiają one do grup już istniejących. W przedszkolu nie ma też uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, pracę zaczynamy od 1.09 od godziny 6.30.
Przedszkole jest czynne od 6.30 do 17.00. Dni przedszkolu wyglądają bardzo podobnie. O 8.30 jest śniadanie, potem organizowane są zajęcia dydaktyczne, o 10.00 jest drugie śniadanie (owoc, warzywa do chrupania, jogurt). Potem dzieci wychodzą na plac zabaw. O 12.00 jest obiad ( II danie), po obiedzie jest krótki odpoczynek i zajęcia organizowane przez nauczyciela. O 14.30 jest podwieczorek (zupa + kanapki, owoce). Po obiedzie jest czas na dowolne zabawy. Ważne jest, aby przyprowadzić dziecko najpóźniej do godziny 8.30.


Wysyłaliśmy Państwu na maila Porozumienie z przedszkolem na rok szkolny 2021-2022 (można je pobrać ze strony), które należy wydrukować w dwóch egzemplarzach dwustronnie (na jednej kartce obie strony), wypełnić, podpisać i przynieść do przedszkola w nieprzekraczalnym terminie do 31.08.2021r. Osoby, które nie mają możliwości wydrukować Porozumienia otrzymają druk w przedszkolu.


Życzymy Państwu miłych wakacji i zapraszamy do naszego przedszkola!

29.06.2021

Zakończenie roku przedszkolnego SKRZATY

Bądź dzieckiem jak najdłużej, jak dziecko baw się i śmiej

22.06.2021

Wiadomość dla rodziców

Proszę odebrać od nauczycieli druki Porozumienia na nowy rok szkolny. Proszę dokładnie wypełnić dwa egzemplarze, podpisać i zwrócić do grupy w nieprzekraczalnym terminie do 25.06.2021r.

17.06.2021

GŁĘBOCZYCA 2021

Dnia 15.06.2021r dzieci z przedszkola wyjechały na wycieczkę do ARGO- ITY-Parku zabaw i edukacji w Głęboczycy i bawiły się w poszukiwaczy skarbów Indiana Jones. Na dzieci czekały następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, wizyta w  krainie bajek oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Udział w każdej z atrakcji wiązał się ze zdobyciem kluczy, a im więcej zdobytych kluczy, tym grupa miała więcej szans na otwarcie skrzyni skarbów. Jeden z kluczy miał otworzyć skrzynię skarbów, której na koniec każda grupa szukała. Aby  odnaleźć klucz  grupy poruszały się zgodnie z  mapą. Dzieci fantastycznie poradziły sobie z zadaniami i każda grupa odnalazła swój skarb. Każdy uczestnik wycieczki próbował magicznym kluczem otworzyć kłódkę skrzyni. Po otwarciu oczom dzieci ukazał się zloty puchar. Radości dzieci  nie było końca. Do przedszkola wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

17.06.2021

Warsztaty kosmetyczne

Kolejną atrakcja dla dzieci, realizowaną  w ramach Wołomińskiego Grantu Oświatowego ,,Mały naukowiec odkrywa świat’’,  były warsztaty kosmetyczne. Kreatywne zajęcia rozpoczęły się od wąchania i rozpoznawania zapachów. Zadaniem dzieci było przygotowanie mieszanek zapachowych. Każdy z uczestników samodzielnie komponował odświeżacz powietrza. Sprawiło, to przedszkolakom wiele radości i satysfakcji, dając poczucie sprawczości i budowanie własnej wartości.

17.06.2021

Malarz czy artysta?

W ramach Wołomińskiego Grantu Ośwaitowego,,Mały naukowiec odkrywa świat” przedszkolaki zapoznały się z różnorodnością zawodów wykonywanych przez artystów i poznały techniki plastyczne. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat znanych malarzy i rzeźbiarzy, słuchały ciekawostek dotyczących twórczości danego artysty, oraz oglądały najciekawsze dzieła. Zajęcia plastyczne obejmowały różnorodne techniki takie jak: metoda batiku, kolaż, frotaż, malowanie akwarelą, plakatówką, malowanie na folii, orgiami, stemplowanie na papierze, techniki rysunkowe, wycinankowe, wydzierankowe. Prace dzieci można było podziwiać na wystawie i stronie przedszkolnej. Przedszkolaki poszerzały wyobraźnię twórczą poprzez modelowanie (lepienie) z masy solnej, plasteliny, modeliny oraz konstruowanie z tworzywa przyrodniczego i innych materiałów swoich dzieł.

17.06.2021

SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

Grupa IV i V brała udział w programie ,,SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE’’. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstają produkty ekologiczne i gdzie są wytwarzane. Dzieci potrafią rozpoznać w sklepie produkty opatrzone specjalnym znakiem, który uprawnia do sprzedaży ekologicznych produktów. Przedszkolaki wykonały sałatkę owocową, sok, wodę smakową i próbowały produktów wytworzonych w naturalny sposób, oznaczonych specjalnym znakiem. Celem programu  jest kształtowanie u dzieci zdrowego  trybu życia i proekologicznych postaw.

11.06.2021

Wiadomość dla rodziców

LETNIA AKADEMIA MŁODYCH UMYSŁÓW

01.06.2021

11.06.2021

DZień dziecka w Fabryczce 201

11.06.2021

DZIEŃ DZIECKA 2021

2 czerwca 2021r dzieci z grupy ,,Skrzaty” miały okazję obejrzenia spektaklu „Jak zostać muzykiem” to interaktywne przedstawienie muzyczne z multimedialną scenografią oraz partiami wykonanymi na żywych instrumentach w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie z okazji Powiatowego Dnia Dziecka. Po spektaklu czekała na dzieci moc atrakcji, dmuchany zamek, lody, wata cukrowa, malowanie twarzy, fotobudka, zabawa taneczna, bańki mydlane, zwiedzanie wozu strażackiego. Było wesoło, muzykalnie, kolorowo. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

20.05.2021

Warsztaty z ceramiki

Twórczość i zabawa najważniejsza sprawa! Kolejna moc atrakcji czekała ostatnio naszych przedszkolaków, bo w placówce odbyły się warsztaty z ceramiki, dzięki dofinansowaniu zdobytemu w ramach Wołomińskiego Grantu Oświatowego. Dzieci miały okazję poznać nową technikę plastyczną. Z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem rzeźbiły w glinie.Tutaj nie liczył się efekt końcowy,ale możliwość twórczej zabawy. Poprzez samodzielne działanie dzieci miały możliwość modelować, lepić i dekorować swoje prace. Wkrótce małych artystów czeka kolejny etap tworzenia, czyli szkliwienie swoich wytworów.

20.05.2021

Warsztaty naukowe

Czym zajmuje się naukowiec a czym magik? – nasze przedszkolaki próbowały rozwikłać tę zagadkę na warsztatach, które odbyły się dzisiaj w przedszkolu. Co to jest za tajemnicza substancja polietylen? Gdzie ją znajdziemy? Jak to się dzieje, że mamy jej odrobinę, a gdy nasączymy ją wodą to zmienia swój kształt i objętość – o tym dzieci przekonały się podczas przeprowadzania własnych eksperymentów. Z wielkim zaciekawieniem wykonywały kolejne czynności aby uzyskać spektakularny efekt końcowy.

10.05.2021

Grant Oświatowy "Mały naukowiec odkrywa świat"

Drodzy Rodzice, w maju rozpoczynamy działania zaplanowane w ramach Wołomińskiego Grantu Oświatowego „Mały naukowiec odkrywa świat. Rozwijanie zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym”. W maju i w czerwcu zaplanowany jest cykl warsztatów ceramicznych „Co zrobić z kawałkiem gliny” oraz warsztaty edukacyjne „Czary mary eksperyment” i „Pracownia kosmetyków”. Planujemy zorganizować warsztaty z robotyki. W grupach dzieci poprzez zajęcia badawcze i eksperymenty poznają świat nauki. Poznają też ciekawe zawody (chemik, biolog, fizyk, archeolog, informatyk). Dzieci poznają ciekawe i oryginalne techniki plastyczne.
Grant Oświatowy finansowany jest przez Gminę Wołomin oraz przez Radę Rodziców. Grant kontynuowany będzie w nowym roku szkolnym. Zachęcamy do rozmów z dziećmi o tym, co ciekawego robimy w przedszkolu.

20.05.2021

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM -Promyczki cz.2

GrupaV „PROMYCZKI” w ramach udziału w projekcie ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM – etap wiosenny – utrwalała tajniki zdrowego odżywiania poprzez poznanie budowy Piramidy Zdrowia oraz niezwykłych właściwości wody. Dzieci wiedzą jakie produkty należy spożywać codziennie, a które produkty można jeść tylko czasami. Dzięki zajęciom dzieci potrafią krytycznie ocenić swój sposób odżywiania i nieustannie kształtują właściwe nawyki oraz podejmują próby poznania smaku nowych potraw.

06.05.2021

Dyżur wakacyjny

Zgłoszenia na dyżur wakacyjny przyjmowane są do 25 maja 2021.

13.04.2021

Projekt WIELKANOC - gr IV

W dniach od 22.03.21r do 26.03.21r grupa ,,Skrzatów” realizowała temat ,,Wielkanocne pisanki, wyklejanki, malowanki ” – metodą projektu.
Wielkanoc to niezwykle barwny i bogaty w tradycje czas. Postanowiliśmy w sposób szczególny, poprzez pracę metodą projektu edukacyjnego, zebrać i poznać zwyczaje związane z polską Wielkanocą. Celem projektu było: upowszechnianie tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych, uwrażliwianie na potrzebę kultywowania tradycji, rozwijanie różnorodnych form twórczości dziecięcej w związku z tradycjami świątecznymi, rozwijanie wyobraźni i ekspresji twórczej i pomysłowości.

25.03.2021

Wiadomość dla rodziców

"Marzanno, Marzanno ty zimowa panno”
23 marca Przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu przedszkolnego. Chodząc ze słomianą panną dzieci donośnymi okrzykami  „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Marzanna jest staropolskim zwyczajem związanym z PIERWSZYM DNIEM WIOSNY. Wszystkie przedszkolne Marzanny zostały wykonane z ekologicznych materiałów, dzieci przystrajały je bibułą i kolorowym papierem.

09.03.2021

Wiadomość dla rodziców

Mamy to!
Wołomiński Grant Oświatowy trafił do naszego przedszkola. Projekt pod tytułem „Mały naukowiec odkrywa świat. Rozwijanie zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym” uzyskał akceptację Komisji i jako jedyna placówka oświatowa w Wołominie pozyskaliśmy 10.000,00zł na realizację ciekawych warsztatów edukacyjnych dla naszych przedszkolaków. Będziemy na bieżąco informować jak przebiega realizacja projektu. Dziękuję pani Lidce i pani Iwonce za pomoc, wsparcie i cenne wskazówki podczas tworzenia projektu

17.02.2021

Zegary odmierzają czas

W dniach od 01.02.21r do 05.02.21r grupa ,,Skrzatów” realizowała temat ,,Zegary odmierzają czas ” – metodą projektu.
Temat poświęcony zegarom interesował dzieci, każdego dnia dowiadywały się czegoś nowego. Na wszystkie pytania, które postawiliśmy na początku projektu uzyskaliśmy odpowiedzi. W czasie zajęć dzieci współpracowały ze sobą w zespołach, dzieliły się doświadczeniami. Chętnie uczyły się odczytywać pełne godziny na zegarach, odczytywania godzin podczas zabaw ruchowych, matematycznych i plastycznych, nauczyły się rozpoznawać różne rodzaje zegarów. Poznały mechanizmy działania niektórych zegarów oraz zawód zegarmistrza. Wzbogaciły słownictwo o nowe pojęcia, sprężyny, wskazówki sekundy, minuty wahadło, czas, baterie. Odkryły, że zegarki elektroniczne też wskazują godziny, mimo że nie posiadają wskazówek. Ustaliły, że każda ze wskazówek ma inne znaczenie.
Poznały dawne sposoby odmierzania czasu. Wykonały zegar do nauki odczytywania godzin. Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki projektowali zegarki na rękę oraz budziki. W Sali powstał kącik edukacyjny „Zegary”. Dzieci przyniosły różne zegary, opowiadali o nich dzieciom. Były zegarki na rękę, wiszące, budziki, zegarek elektroniczny oraz książki.
Były to dni niezwykle emocjonujące, ogromnego zaangażowania i zainteresowania dzieci.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

03.02.2021

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2021-2022

KONTYNUACJA

27.01.2021

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM - PROMYCZKI cz.1

Grupa V „PROMYCZKI” wzięła udział w projekcie „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!”, którego głównym założeniem i celem jest rozwijanie zasad i nawyków zdrowego odżywiania, poznawanie produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci uświadamiają sobie związek pomiędzy właściwym zbilansowanym odżywianiem, chorobami jakie powodują złe nawyki żywieniowe oraz codzienną aktywnością fizyczną.
W etapie jesienno – zimowym dzieci poznały wartości odżywcze warzyw i owoców, ich rolę w codziennej diecie każdego człowieka. Dzieci wiedzą, że warzywa i owoce to nie tylko codzienne dostarczanie potrzebnych składników odżywczych, ale również droga do osiągnięcia zdrowia oraz lekarstwo na niektóre choroby.
Dzieci uświadomiły sobi,e jaką szkodliwość dla zdrowia i urody ma nadmierne spożywanie słodyczy. Wiedzą, że popularne ze sklepowych półek łakocie można zastąpić słodkimi i zdrowymi  przekąskami. Dzieci wiedzą, że nadmierna ilość słodyczy to  gorsze zdrowie, choroby takie jak próchnica, bóle brzucha i głowy, ospałość, brak siły do aktywności fizycznej, gorsza pamięć. Tego nasza  drużyna nie chciałaby doświadczyć, dlatego też systematycznie zmieniają swoje niewłaściwe nawyki żywieniowe na te porządane.

26.01.2021

Ferie 2021

W czasie ferii w naszym przedszkolu dużo się działo. Każdego dnia czekały na dzieci różne ciekawe aktywności: zabawy integrujące społeczność przedszkolną, doświadczanie świata wielozmysłowo, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, plastycznych i konstrukcyjnych. Wielką niespodziankę sprawiła nam zima, spadł wyczekiwany przez dzieci śnieg. Wreszcie mogliśmy urządzić zabawy na śniegu: poszaleć na sankach, ulepić bałwana, porzucać się śnieżkami. To świetna okazja aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Ostatni dzień ferii upłynął na wspólnej zabawie tanecznej, prezentacji strojów i konkursach.

26.01.2021

W krainie liczb

Podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa, dlatego różnorodne kontakty ze światem matematyki w przedszkolu mają charakter zabawowy.
Przedszkolaki z grupy ,,Skrzatów’’ zdobywają kompetencje matematyczne oparte na materiale dydaktycznym w postaci „ Liczbowych Ogrodów Willy'ego”.
,,Kraina Liczb” pokazuje dzieciom jak doświadczać matematykę poprzez aktywne wielozmysłowe uczenie się. Magiczny świat pełen liczb, przeliczanie i konstruowanie sprawia, iż w naturalny sposób kształtują się ich kompetencje matematyczne: aspekty ilości, zbioru, kolejności liczb, rozkładu liczb, równoliczności, przybliżenie aspektu kardynalnego liczby.

18.12.2020

29.12.2020

Grudzień 2020

Grudzień w naszym przedszkolu był pełen ciekawych wydarzeń. Panie zorganizowały dla ,,Podchody Mikołajkowe’’. Przedszkolaki miały do wykonania kilka zadań, między innymi odszukanie garderoby Mikołaja. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia dzieci poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne, uczyły się kolęd i przygotowały pierniczki. Nasze przedszkole włączyło się w akcję ,,Razem na święta’’, w ramach któej dzieci wykonały kartki i ozdoby świąteczne dla seniorów i chorych z wołomińskiego Hospicjum. Ostatnim wydarzeniem poprzedzającym święta było wspólne kolędowanie i spotkanie ze Świętym Mikołajem.

29.12.2020

#Szkoła pamięta

#SzkołaPamięta
Listopad był miesiącem, w którym wspominaliśmy nie tylko naszych bliskich, ale również tych, którzy byli związani z historią narodową i lokalną. Nasze przedszkole włączyło się w akcję MEN #SzkołaPamięta. W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę Bitwy Warszawskiej - bitwy pod Ossowem. Przedszkolaki w ramach zajęć poznawały historię naszego regionu i lokalnych bohaterów, oglądając animację bitwy warszawskiej, śpiewając pieśni żołnierskie. Odwiedziły pomniki znajdujące się w naszej okolicy mędzy innymi pomnik Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego, Henryka Woyciechowskiego. Cała społeczność przedszkolna włączyła się w obchody Święta Niepodległości i w akcję #SzkołaDoHymnu. Dzieci swoją miłość, szacunek do Ojczyzny wyraziły wierszem i piosenką. Poznawały historię powstania naszego miasta. Efektem tych wszystkich działań są wspaniałe prace plastyczne. My jako nauczyciele pragniemy od najmłodszych lat zaszczepić dzieciom patriotyzm i zwrócić większą uwagę na historię swojej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów.

07.12.2020

Mikołaj w przedszkolu!

W dniu 17 grudnia (czwartek) swoją wizytę w przedszkolu zapowiedział Mikołaj. Od godziny 10.00 spodziewamy się tego ważnego Gościa.
Mikołaj będzie u nas w godzinach 10.00 -12.00.
Zapraszamy wszystkie dzieci, nawet te, które teraz nie chodzą do przedszkola, bo Mikołaj ma dla dzieci prezenty i obiecał, że będzie bawił się z dziećmi.

30.11.2020

Kalendarze na 2021 rok

KALENDARZE NA 2021 ROK

30.11.2020

Wiadomość dla rodziców

Drodzy Rodzice, chcielibyśmy wracać do normalności, ale sytuacja w przedszkolu jest nadal bardzo trudna, ponieważ aż pięciu nauczycieli przebywa w izolacji domowej. Mamy obsadę tylko na dwie grupy (4 nauczycieli). Dzieci są łączone w dwóch grupach: grupa I: grupy I, II i  III, grupa II: grupy IV i  V.

18.11.2020

Wiadomość dla rodziców

Szanowni Państwo, po uzyskaniu pozytywnej opinii  powiatowego inspektora sanitarnego i zgody organu prowadzącego:

15.11.2020

Wiadomość dla rodziców

Informacja z 15.11
W związku z tym, że dzieci z grupy II i III, które w czwartek 12.11 były w przedszkolu, miały kontakt z osobą chorą, która ma pozytywny wynik testu w kierunku covid19, będą od wtorku w kwarantannie po uzyskaniu pozytywnej opinii z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wołominie, proszę o nieprzyprowadzanie dzieci do przedszkola.

12.11.2020

Zawieszenie zajęć w grupie II

W związku z otrzymaniem informacji o pozytywnym wyniku testu na Covid19 u osoby pracującej w grupie II skontaktowałam się z Powiatową Stacją Sanitarno -Epidemiologiczną w Wołominie.

23.09.2020

Ubezpieczenie PZU wpłaty do końca listopada

Do końca listopada można ubezpieczyc dziecko od następstw nieszczęsliwych wypadków. Przypominamy osobom, które są zainteresowane, a jeszcze tego nie zrobiły.

05.11.2020

Zdrowo jem, więcej wiem - grupa IV

Zdrowo jem, więcej wiem!
Grupa ,,Skrzaty” bierze udział projekcie ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

05.11.2020

DZIAŁAJ Z IMPETEM grupa IV

Grupa 6- letnia ,, Skrzaty” wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ,,Działaj z imPETem!”.

26.10.2020

Wiadomość dla rodziców

Drodzy Rodzice,
Urząd Miejski w trosce o czyste powietrze w naszej gminie i mieście, przeprowadza inwentaryzację źródeł ogrzewania i przeprowadza badanie ankietowe wśród wszystkich mieszkańców miasta i gminy.
W związku z sytuacją epidemiologiczną nie ma obecnie możliwości ankietowania bezpośrednio w domach mieszkańców, dlatego wybrano bezpieczną formę, aby dotrzeć do Państwa przez dzieci. Ankiety są włożone w półki dzieci w szatni.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą, aby wypełnić ankietę i przynieść ją do przedszkola w nieprzekraczalnym terminie do piątku 30.10.2020r. 
W przypadku nieprzekazania ankiety ankieterzy będą odwiedzać mieszkania i domy.

22.10.2020

Dzień Edukacji Narodowej 2020

19.10.2020

Święto drzewa

W poniedziałek ,,Misie" i ,,Biedronki" obchodziły Święto Drzewa, brały udział w różnorodnych zabawach przyrodniczo-badawczych w naszym ogrodzie przedszkolnym. Poznawały drzewa wielozmysłowo: kalkowały korę wybranego przez siebie drzewa, obserwowały zmieniającą się przyrodę jesienią, brały udział w konkurencjach jesiennych. Dzieci wiedzą jak dbać o drzewa w najbliższym otoczeniu oraz jak ważną rolę pełnią drzewa w życiu człowieka i w środowisku. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody.

13.10.2020

13.10.2020

Wiadomość dla rodziców

Drodzy Rodzice,

09.10.2020

Bitwa Warszawska

W dniach od 28.09.20r do 02.10.20r grupa ,,Skrzatów” metodą projektu realizowała temat ,,Moje miasto i okolice- upamiętnienie Bitwy Warszawskiej”.
Sto lat temu miała miejsce jedna z najważniejszych polskich bitew, której zwycięstwo zadecydowało nie tylko o przyszłości odrodzonej Polski, ale także o przyszłości całej Europy. Bitwa warszawska została stoczona w dniach 12-25 sierpnia 1920 roku. Była to decydująca bitwa w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Naczelnym Wodzem Polskich Sił Zbrojnych był wówczas Józef Piłsudski.
Wychowanie patriotyczne i obywatelskie jest istotnym elementem pracy naszej placówki. Upamiętnienie tej ważnej rocznicy ma na celu kształtowanie poczucia tożsamości kulturowej, lokalnej i narodowej, postaw patriotycznych.

09.10.2020

Spotkanie z jesienią 2020

Dnia 25.09.20r w naszym Przedszkolu w grupie ,,Skrzatów” i ,,Promyczków” odbyły się ,,Zawody Jesienne”.
Pokwitliśmy Jesień okrzykiem ,,Witamy Panią Jesień!". Następnie dzieci poznały dary jesieni, odbyła się degustacja z zakrytymi oczami warzyw i owoców, zostały rozwiązane zagadki dotyczące jesieni. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy muzyce jesiennej, a na koniec odbyły się zawody: taczki z kasztanami, ziemniak na łyżce, rzut do celu kasztanem itp. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy.
Dziękujemy naszym przedszkolakom za wspaniałą zabawę i ducha walki.

09.10.2020

Zwierzęta gospodarskie 2020

We wrześniu gościliśmy w naszym przedszkolu zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego: kurę z kurczakami, kaczki, króliki i kozę. Dzięki obserwacji zwierząt na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły sobie informacje o nich, poznały podobieństwa i róznice, dowiedziały się czym  się odżywiają, mogły z bliska zobaczyć jak  wyglądają. Bezpośredni kontakt ze zwierzątkami sprawił dzieciom dużo frajdy.

28.09.2020

Dzień Przedszkolaka 2020

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

28.09.2020

Ścieżka sensoryczna

Dzieci bardzo lubią, kiedy stymulowany mają zmysł dotyku. Wykorzystując piękną, wrześniową pogodę stworzyliśmy dla dzieci ścieżkę sensoryczną. Taka ścieżka  to pewnego rodzaju tor przeszkód stymulujacy zmysł dotyku. By pobudzać receptory dotykowe znajdujące się w stopie lub dłoniach ścieżka wykonana była z różnego rodzaju faktur lub elementów (np. szyszki, gałązki, kamyczki). Dziecko chodzące po zróżnicowanych materiałach doznaje przyjemnych dla niego, a czasem mniej przyjemnych wrażeń dotykowych. Takie stymulowanie zmysłu dotyku wpływa korzystnie też na rozwijanie innych umiejętności: poprawia sprawność motoryczną, uczy planowania ruchu, poprawia percepcję wzrokową, a co najważniejsze - jest świetną zabawą dla każdego przedszkolaka.

31.08.2020

Wiadomość dla rodziców

Rodzicu, wchodząc do przedszkola:
1. Załóż maseczkę/ przyłbicę -  zasłoń nos i usta, zdezynfekuj ręce.
2. Wejdź z dzieckiem do szatni i je rozbierz.
3. Poproś pracownika przedszkola, aby zaprowadził dziecko do sali.
4. Oddając dziecko pod opiekę pracowników przedszkola – zrób to szybko, bez zbędnej zwłoki, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (zakryty nos i usta)
5. Niezwłocznie opuść teren przedszkola.

25.08.2020

Wiadomość dla rodziców

Drodzy Rodzice,
testy na covid-19 u pracowników przedszkola wypadły negatywnie, czyli pracownicy przedszkola są zdrowi. Obecnie przygotowujemy placówkę, dezynfekujemy pomieszczenia i sprzęty, w czwartek odbędzie się ozonowanie całego budynku oraz dezynfekcja placu zabaw.
Od 1 września otwieramy progi naszego przedszkola dla najmłodszych. Jednak powrót dzieci do placówki w okresie epidemii wiąże się z odpowiednim przygotowaniem przedszkola i wszystkich pracowników, także rodziców i dzieci. Wszyscy musimy bezwzględnie przestrzegać wytyczne GIS, MEN i MZ oraz procedury bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu.
Bardzo proszę o zapoznanie się z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 lipca 2020 r. i opracowanymi na tej podstawie procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w roku szk. 2020/2021 w Przedszkolu, które umieszczone są w zakładce Koronawirus.
Nasze bezpośrednie kontakty będą również utrudnione, większość informacji będziecie Państwo otrzymywali drogą mailową lub telefonicznie. Informacje i dokumenty do pobrania będą umieszczane na stronie internetowej przedszkola i będą wysyłane mailem.
Zgodnie z Procedurami Bezpieczeństwa Rodzice nie wchodzą do budynku przedszkola, dzieci odbierane będą w przedsionku przez pracownika przedszkola i odprowadzane do szatni oraz sal grupowych. Może to wydłużyć czas, który będzie potrzebny rano, aby spokojnie zostawić dziecko w przedszkolu. Przyprowadzając dziecko do przedszkola proszę pamiętać o zasłananiu nosa i ust, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego.
W obecnej sytuacji tradycyjne rozpoczęcie roku szkolnego nie jest możliwe. Skład grup pozostaje bez większych zmian, grupy zmieniają sale zajęć.
Poniżej wykaz grup i pracujących w nich nauczycieli:
Grupa I – nowe dzieci 3 letnie, nauczyciel prowadzący - pani Iwona Bukowińska, inni nauczyciele, pomoc nauczyciela pani Katarzyna Domańska.
Grupa II – dzieci 4 letnie, nauczyciele: pani Ewa Bykowska , pani Justyna Dąbrowska
Grupa III – dzieci 5 letnie, nauczyciele: pani Agnieszka Piórkowska, pani Martyna Wójcik
Grupa IV – dzieci 6 letnie, nauczyciele: pani Iwona Zdanowska, pani Lidia Jakubik – Mystkowska
Grupa V – dzieci 4, 5, 6 letnie – cześć dzieci kontynuująca, część dzieci nowych, nauczyciele: pani Elżbieta Stachólska, pani Karolina Szczepańska.