Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Aktualności


31.08.2022

Wiadomość dla rodziców

Hej, przedszkolaki!

Czekamy na Was w dniu 1 września od godziny 6.30 do 17.00.

Zapraszamy do przedszkola i mamy nadzieję, że wszystkim dzieciom będzie dopisywał  dobry humor.

27.06.2022

Informacja dla dzieci przyjętych do przedszkola

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI 3 - LETNICH

27.06.2022

Brzdące w re@lu

Drodzy Rodzice, informacja z ostatniej chwili!

07.06.2022

Wiadomość dla rodziców

Drodzy Rodzice,
w grupach są porozumienia na nowy rok szkolny. Proszę o odebranie ich od nauczycieli, po wypełnieniu i podpisaniu proszę o zwrot w nieprzekraczalnym terminie do 24.06.2022r. Osoby, które ze względu na nieobecność dziecka nie są w stanie dostarczyć porozumienia do piątku proszone są o maila na adres przedszkole5wolomin@op.pl z informacją, kiedy mogą dostarczyć porozumienie.

20.05.2022

Wiadomość dla rodziców

Drodzy rodzice, serdecznie zapraszamy Was do ogrodu przedszkolnego po odebraniu dziecka z przedszkola.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą, aby pod opieką rodziców dzieci przestrzegały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu (przed wejściem na plac zabaw jest regulamin). 
Prosimy też, aby ogród przedszkolny opuścić na prośbę pracownika przedszkola.

17.05.2022

Wiadomość dla rodziców

26.05.2022 – czwartek
Wszystkie przedszkolaki jadą na wycieczkę do Sadów Klemensa.

25.04.2022

Dyżur wakacje

Dyżury przedszkoli w okresie wakacyjnym 2022 r.

22.04.2022

Wiadomość dla rodziców

W związku z wprowadzeniem na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego w terminie od 16 do 30 kwietnia 2022 wprowadzam zakaz wstępu do przedszkola osób postronnych.
Do przedszkola mogą wchodzić wyłącznie rodzice / prawni opiekunowie dzieci (jedna osoba do dziecka).

29.03.2022

Wiadomość dla rodziców

Dnia 26.05.2022 (czwartek) dla wszystkich dzieci z naszego Przedszkola odbędzie się całodniowa wycieczka do Sadów Klemensa – Rodzinnego Parku Rozrywki i Wypoczynku.
Sady Klemensa położone są w Podskarbicach Szlacheckich, około 100km od Wołomina.

03.03.2022

Solidarni z Ukrainą

Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją na Ukrainie, wołomińskie przedszkola solidaryzują się z ofiarami tej wojny. Nasze przedszkole organizuje długotrwałą zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które systematycznie będziemy przekazywać do sztabu organizującego pomoc. Zachęcamy Państwa o włączenie się w zbiórkę darów. Po uzyskaniu informacji od OSP Wołomin przekazujemy listę najpotrzebniejszych artykułów.

10.02.2022

DYŻURY PRZEDSZKOLI W OKRESIE WAKACYJNYM

DYŻURY PRZEDSZKOLI W OKRESIE WAKACYJNYM

18.01.2022

Szczepienia przeciw Covid-19

Poniżej zamieszczamy list z Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwa Edukacji i Nauki, dotyczący szczepień przeciwko Covid-19. Zachęcamy, aby zapoznac się z poniższymi informacjami.

14.01.2022

Projekty realizowane w 2021 roku

Rok 2021 obfitował w atrakcje finansowane ze środków zewnętrznych.

23.12.2021

Wiadomość dla rodziców

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK organizowanego w ramach udziału przedszkola w Narodowym Programie Rozowoju Czytelnictwa 
Serdecznie dziękujemy dzieciom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie prac konkursowych na konkurs plastyczny ,,Zaczarowany świat bajek” organizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Na konkurs wpłynęło 15 prac z przedszkoli gminy Wołomin. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na uznanie i pochwałę. Podczas oceny prac  zwracano uwagę na samodzielność wykonania pracy, estetykę, staranność wykonania, inwencję twórczą uczestnika konkursu.

11.01.2022

Pieczenie pierniczków grupa III

Dzieci z grupy "Biedronki" upiekły i udekorowały świąteczne pierniczki. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk oraz założeniu fartuszków z zapałem zabrały się do pracy.
Z przygotowanego ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka.
Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.
Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.

20.12.2021

23.12.2021

Jasełka w grupie Skrzatów

Dnia 1 grudnia w grupie ,,Skrzatów” odbyła się Jasełka z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role: aniołków, pastuszków, królów, Maryi i Józefa. Przepiękna scenografia nadała temu spotkaniu uroczysty i magiczny klimat. Dziękujemy rodzicom z przygotowanie strojów.
Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności.

23.12.2021

Magia Świąt Bożego Narodzenia - metoda projektu gr IV

W dniach od 13.12.21r do 17.12.21r grupa ,,Skrzatów” realizowała temat ,,Magia Świat Bożego Narodzenia” – metodą projektu. Realizacja tematu miała na celu zapoznanie dzieci z tradycjami
i zwyczajami świątecznymi oraz ukazanie piękna świąt Bożego Narodzenia, działania zostały zaplanowane na wielu płaszczyznach. W ramach projektu dzieci opowiadały o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych w rodzinnych domach, słuchały opowieści, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej, wykonały kartkę świąteczną, śpiewały kolędy, piekły pierniczki, brały udział w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Powstała siatka pytań, dzieci próbowały odpowiedzieć na postawione pytania, odbyła się rozmowa z ekspertem - siostrą Dorotą. W piątek nastąpiło podsumowanie tematu, dzieci bardzo chętni podzieliły się zdobytą wiedzą  z dziećmi z grupy V.

20.12.2021

List Ministra Edukacji w sprawie szczepień przeciw COVID-19 wśród dzieci w wieku 5-11 lat

ZAchęcamy do zapoznania sie listem ministra Edukacji w sprawie szczepien dzieci w wieku 5-11 lat.

17.12.2021

Pieczenie pierniczków w gr IV

Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z grupy IV upiekła pyszne pierniczki. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów - choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków przy pomocy foremek. Potem pierniczki trafiły do upieczenia. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe przedszkolaki przystąpiły do ich dekorowania lukrowanymi pisakami i barwnymi posypkami.
Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. "Skrzaty " dziękują mamie Weroniki za pomoc w wykonaniu takich słodkości.

14.12.2021

Pierniczki - warsztaty gr V

W dniu 10.XII.2021r. dzieci z grupy V "Promyczki" brały udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Centrum Kultury Fabryczka. W drzwiach Fabryczki powitały nas Panie, które zabrały dzieci do pięknie ozdobionej sali. Na stołach leżały wałki do ciasta i ciasto na pierniki. Pani przeprowadziła krótką lekcję na temat zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, wyjaśniła jak należy wałkować ciasto na pierniczki. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy, ugniatały, wałkowały, a następnie foremkami wycinały wzory. Wszystkie zrobione ciasteczka wędrowały do pieca. Po wystygnięciu dzieci z ochotą zabrały się do ozdabiania pierniczków. Kiedy pierniczki schły, dzieci obejrzały film pt."Bożonarodzeniowe zwyczaje". Pierniczki smakowały wyśmienicie, a każde dziecko otrzymało torebkę z pierniczkami dla rodziców. Lekcja była bardzo ciekawa, dzieci szczęśliwe ale trochę zmęczone przebytą drogą.

10.12.2021

Czerpany papier

W ramch realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który realizuje nasze przedszkole, zostały zorganizowane warsztaty papieru czerpanego.

07.12.2021

Mikołajki 2021

W Mikołajki 6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy byli pomocnikami świętego Mikołaja! Wszystkie przedszkolaki ubrały się do przedszkola na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki oraz świąteczne opaski. W tym magicznym dniu odwiedził wszystkie dzieci Mikołaj. Trochę błądził po przedszkolnym ogrodzie, zanim znałazł drzwi wejściowe. Sanie zostawił na dachu, ale miał za duży brzuch, aby przecisnąć się przez komin. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi świąteczne piosenki. Za to, że dzieci były grzeczne przez cały rok, Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a dzieci podarowały wyczekiwanemu gosciowi piękne rysunki.  Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze.
Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i mamy nadzieję, że odwiedzisz nas jeszcze raz.

07.12.2021

Spotkanie z pisarką dla dzieci

W ramach realizacji zadań zapalnowanych w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie na spotkanie autorskie połączone z warsztatami z autorką książki ,,Koniberki” Panią Weroniką Szelęgiewicz zostały zaproszone dzieci z grupy  ,,Promyczki ‘’ i dzieci z grupy ,,Skrzaty”. Dzieci miały możliwość wysłuchania i omówienia czytanego utworu, wykonania koniberka, a także zakup książki z dedykacją autorki.
Dziękujemy Bibliotece za zaproszenie.

06.12.2021

Mali cukiernicy w grupie IV

Dzieci z grupy ,,Skrzaty” w ramach zajęć kulinarnych przygotowały blok czekoladowy. Wspólnie omówiono zgromadzone produkty, każde dziecko mogło odważyć, odmierzyć, pokroić, pokruszyć, wymieszać. Jak się okazało blok czekoladowy bez użycia czekolady wyszedł czekoladowy, ciekawe dlaczego?. Zajęcia kulinarne przynoszą dzieciom dużo radości, zadowolenia i satysfakcji. Blok czekoladowy w wykonaniu ,,Skrzatów” i dzięki pomocy mamy Łucji wyszedł wyśmienity!

03.12.2021

Andrzejki 2021

W dniu 29.11.2021. grupy: IV SKRZATY i  V PROMYCZKI wspólnie zorganizowały "Andrzejkowe wróżby". Najpierw grupy odczytały list od Wróżki, w którym otrzymały dzieci instrukcje do poszczególnych zadań. Dzieci odnajdywały koperty, w których były ukryte działania / wróżby do wykonania. Po każdym działaniu otrzymywały jedną literkę. Zebranie wszystkich kopert pozwoliło dzieciom ułożyć hasło, które brzmiało "WRÓŻBA". Dzieci dowiedziały się także jakimi cechami charateru będa odznaczać się w życiu dorosłym, kim będą, jakie będą wykonywały zawody.

03.12.2021

Z wizytą w bibliotece

 W  działań  realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dzieci z grupy "PROMYCZKI" w dniu 19.11.2021. wybrała się do Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Przedszkolaki zapoznały się ze zbiorem pozycji książkowych dla dzieci oraz dla dorosłych. Dzieci były zachwycone układem regałów z książkami, dowiedziały się jak wypożyczać książki, z kim należy przychodzić do biblioteki. Miały możliwość zobaczenia i dotknięcia największej i najcięższej pozycji, która znajduje się w bibliotece. Jest to 10 kilogramowa książka historyczna "Historia Polski". Wysłuchały bajki o "Maksie". Zwieńczeniem spotkania w Bibliotece było ozdobienie liter różnymi wzorkami i ułożenie z nich hasła. Hasło, które ułożyły dzieci brzmiało "BIBLIOTEKA". Spotkanie było bardzo ciekawe, a dzieci zadowolone.

19.11.2021

Wiadomość dla rodziców

Dbając o bezpieczeństwo dzieci i pracowników oraz przestrzegając wymogów reżimu sanitarnego do przedszkola nie będą wpuszczane osoby bez prawidłowo założonej maseczki, zakrywającej nos i usta.
Naszym zadaniem nie jest przekonywanie Państwa o zasadności szczepień, noszenia maseczek i przestrzegania dystansu społecznego. Osoby, które nie zgadzają się z wymogami GIS i nie chcą dostosować się do tych wymogów mają wybór – mogą nie przyprowadzać dzieci do przedszkola do czasu, kiedy trwa pandemia.
Wszelkie dyskusje z pracownikami nie mają sensu, ponieważ pracownicy zobowiązani są do wykonywania poleceń dyrektora.
Do przedszkola mają zakaz wchodzenia osoby bez prawidłowo założonej maseczki.

08.11.2021

konkurs plastyczny ŻYJ ZDROWO

Finał konkursu ,,Żyj zdrowo’’
5 listopada w Przedszkolu nr 5 im. ,,Kota w butach’’ w Wołominie odbył się finał konkursu pt. ,,Żyj zdrowo’’. Do rywalizacji na najciekawszą pracę o tematyce związanej ze zdrowym trybem życia przystąpiło 23 wychowanków ze wszystkich grup przedszkolnych. Wszystkie prace znalazły się na wystawie. Ich różnorodność potwierdza, że najmłodsi wiedzą już sporo na temat zdrowego trybu życia, odżywiania i zachowań promujących zdrowie, a to świetna prognoza na przyszłość. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

03.11.2021

Atrakcje w listopadzie

Atrakcje w listopadzie

29.10.2021

Projekt JABŁKO gr IV

W dniach od 18.10.21r do 22.10.21r grupa ,,Skrzatów” realizowała temat ,,Czego jeszcze nie wiemy o jabłku” – metodą projektu. Realizacja tematu miała na celu poszerzenie wiedzy przedszkolaków o popularnym owocu. Działania zostały zaplanowane na wielu płaszczyznach.
W ramach projektu dzieci opowiadały o własnych doświadczeniach związanych z jabłkami - powstała siatka pytań, stawiały hipotezy badawcze, próbowały odpowiedzieć na postawione pytania, tworzyły kolekcje (różne gatunki jabłek, literatura), uczestniczyły w wycieczce do sklepu, odbyły się rozmowy z ekspertami (rodzic, pani intendentka, kucharka). Przeprowadziły wywiad dotyczący jabłek z Panią Dyrektor, nauczycielami i dziećmi z innej grupy. Każde dziecko chętnie brało udział w zajęciach badawczych i eksperymentach, Z zagazowaniem i wielką radością wykonywały prace plastyczne: malowały, rysowały, wydzierały, wyklejały, lepiły jabłka z masy solnej. Przygotowały surówkę z jabłek i marchewki oraz sok jabłkowy. Punktem kulminacyjnym było przygotowanie z rodzicem SZARLOTKI. W piątek nastąpiło podsumowanie tematu, dzieci bardzo chętni podzieliły się zdobytą wiedzą z innymi dziećmi z grup.

25.10.2021

Wiadomość dla rodziców

KONKURS PLASTYCZNY
,,ŻYJ ZDROWO’’

21.10.2021

Bezpieczny przedszkolak

W dniach 11-15 października 2021 r dzieci z grupy "Skrzaty" omawiały temat bezpieczeństwa, zasady obowiązujące w czasie wyjść poza teren przedszkola (spacery, wycieczki). W tym celu dzieci wybrały się na przejście dla pieszych I skrzyżowanie, gdzie utrwalały w praktyce zasady poruszania się. Po drodze dzieci rozpoznawały poznane znaki drogowe. Każdy przedszkolak orientuje się w bezpiecznym poruszaniu się po drogach oraz wie, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, zna numery alarmowe i gdzie można otrzymać pomoc.

19.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej 2021

13 października grupa ,,Skrzaty” przygotowała akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, chcąc podziękować wszystkim pracownikom naszego przedszkola. Nie zabrakło wierszy, życzeń i piosenek. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.

19.10.2021

Głęboczyca 2021

Dnia 14.10.2021r odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Głęboczycy na Dzień Ziemniaka. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z procesem wykopywania ziemniaków, dowiedziały się co to jest kartoflisko oraz czym się wykopuje ziemniaki. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w tradycyjnych wykopkach, a następnie degustacji pieczonych ziemniaków. Na świeżym powietrzu dzieci wzięły udział w takich atrakcjach jak: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopanie złota, pokonanie leśnego  labiryntu, układnie dużych puzzli, mogły zjechać na zjeżdżalni linowej oraz  łowiły  drewniane rybki. Do przedszkola dzieci wróciły zmęczone,  ale bardzo szczęśliwe.

12.10.2021

Dbajmy o drzewa!

10 października w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Drzewa. Odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa oraz ogromne jego znaczenie dla człowieka i zwierząt. Dzieci wyruszyły na spacer po okolicy, szukając różnych gatunków drzew. Mogły zobaczyć jakie gatunki przeważają w naszym otoczeniu.

AmazingPark
AmazingPark
07.10.2021

Wiadomość dla rodziców

W czwartek 14.10.2021 wszystkie grupy jadą do gospodarstwa agroturystycznego w Głęboczycy na Dzień ziemniaka.  Wyjazd po śniadaniu ok. godz. 9.00, powrót ok. 15.30.

28.09.2021

Wiadomość dla rodziców

W zakładce Ubezpieczenie 2021 - 2022 pojawiły się informacje na temat dobrowolnego grupowego ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków w roku szkolnym 2021-2022.

23.09.2021

Dzień Przedszkolaka 2021

Dzień Przedszkolaka
20 września w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodziły swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze Przedszkolaki świętowały dzień później, czyli 21 września. W przedszkolu tego dnia na dzieci czekała moc atrakcji, już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zawodach sportowych, konkursach i grach zespołowych. Przeszły także przez ścieżką zdrowia, puszczały bańki i mogły wyhasać się w ogromnym Zamku. Zapoznały się również ze swoimi prawami,  tak ważnymi w życiu każdego człowieka. Zwieńczeniem tego dnia były wesołe zabawy przy muzyce. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania przedszkolaki otrzymały odznakę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.

20.09.2021

Dzień kropki

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Dla przedszkolaków jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na zajęciach dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty.
W każdej grupie na dzieci czekały kolorowe atrakcje m.in dzieci szukały ukrytych kropek, puszczały bańki mydlane, bawiły się kolorowymi krążkami oraz mogły zrobi sobie zdjęcie w Fotobudce. Na koniec powstały prace plastyczne, któe pokazły jak nieograniczona jest  wyobraźnia dzieci.
To był miło i kolorowo spędzony dzień.

01.09.2021

Wiadomość dla rodziców

Drodzy Rodzice,