Rada Rodziców


Drodzy Rodzice,

zgodnie z ustaleniami na zebraniu Prezydium Rady Rodziców - jak co roku z funduszy Rady Rodziców będą finansowane prezenty dla dzieci na Gwiazdkę.

Zamówione są zestawy kolcków Lego. Dla grupy I - kolcki DUPLO dla dziewczynek i chłopców, dla grup od II -V - klocki LEGO dobrane do wieku dzieci. Średni koszt zestawu to 70-79zł.

Nie planujemy zakupu upomników na Mikołajki, bo nie wiemy jaka będzie frekwencja.

 

Planujemy zorganizować spotkanie z Mikołajem w trochę innej formule niż dotychczas. Mikołaj będzie wchodził do wszystkich grup i będzie wspólna zabawa z grupą. Termin tego spotkania podamy Państwu w późniejszym terminie. Jeśli  będzie mało dzieci w przedszkolu, to grupy z góry zostaną połączone (góra i dół). 

 

Z funduszy wpałcanych przez Państwa na Radę Rodziców finansowane są warsztaty rytmiczne (rytmika) prowadzone przez panią Idę Sawicką oraz  tańce dla wszystkich grup, prowadzone przez pan Bartka Domańskiego.  W listopadzie, w związku z dużą absencją pracowników i dzieci, odbyły się tańce i rytmika tylko w pierwszym tygodniu. Mamy nadzieję, że w grudniu zajęcia będą odbywały się już regularnie.

 

Zwracamy się z prośbą o wpłaty na radę w listopadzie i w grudniu, mimo, że dziecko nie chodziło w listopadzie, aby pokryć koszt prezentu, ponieważ rodzice sami finansują prezent, nie mamy żadnych sponsorów. 

Nie ma dodatkowej wpłaty na prezent od Mikołaja, koszt prezentu pokrywany jest z bieżących wpłat na Radę Rodziców. 

Osoby które nie wpłacają składek na Radę Rodziców muszą liczyć się z tym, że dziecko nie otrzyma prezentu.

 

Jeśli sytuacja wróci do normy planujemy organizować warsztaty edukacyjne, jak w poprzednim roku, organizowane w każdej grupie oddzielnie. 

 

Rada Rodziców

 

Rada Rodziców 2020 - 2021

Rada Rodziców Przedszkola nr 5 im. Kota w butach w roku szkolnym 2020-2021


Przewodniczący: Bugaj Jarosław (gr.III)
Vice –przewodnicząca: Gera Katarzyna (gr.II)
Skarbnik: Sikorska Monika (gr.V)
Komisja rewizyjna: Przychodzeń Justyna (gr.I) , Powierża Ilona (gr.IV)

 

Przedstawiciele Rad oddziałowych


GR I: Ilona Powierża, Emilia Borkowska, Dariusz Koźniewski

GR II: Gera Katarzyna, Sylwia Zbrzeźna, Łukasz Marek, 

GR III: Bugaj Jarosław, Krysik-Myśliwiec Sylwia, Jakubowska Karolina

GR IV: Przychodzeń Justyna, Broma Katarzyna, Omen Monika

GR V: Sikorska Monika, Pieńkowska Anna, Wojciechowska Aleksandra

Działalność Rady Rodziców w roku szkolnym 2019 -2020

 

Na początku września odbyły się zebrania grupowe podczas których wybrano rady oddziałowe i przedstawicieli do Prezydium Rady rodziców.
W dniu 19.11.2019 roku odbyło się zebranie przedstawicieli rad oddziałowych. Wybrano prezydium Rady Rodziców w składzie:

 

Rada rodziców 2019/2020

Przewodniczący Bugaj Jarosław - gr. II
Vice –przewodnicząca Gera Katarzyna - gr. I

Skarbnik Wronka Marianna - gr. IV
Komisja rewizyjna Flaga Magdalena - gr. III., Sikorska Magdalena - gr. V

 

Na pierwszym zebraniu podjęto następujące uchwały: w sprawie dobrowolnych składek rodziców, w sprawie pogotowia kasowego, w sprawie zakupów zabawek, pomocy dydaktycznych imateriałów plastycznych do grup, w sprawie pokrywania kosztów imprez za dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Ustalono preliminarz wpływów i wydatków.
Rodzice zgłosili wniosek, aby warsztaty muzyczne dla dzieci – akompaniament podczas zajęć rytmicznych nadal były finansowane ze środków Rady Rodziców. Zgłoszono też wniosek, aby ze środków RR jak najwięcej organizować warsztatów i zajęć o tematyce edukacyjnej oraz nadal organizować teatrzyki i koncerty muzyczne. Ustalono, że Rada Rodziców sfinansuje warsztaty taneczne odbywające się cyklicznie raz w tygodniu dla wszystkich grup.
Ustalono organizację uroczystości, organizację urodzin dzieci.
Ustalono, że na prezenty dla dzieci na gwiazdkę ponownie zostaną zakupione klocki Lego.
Dyskutowano na temat realizacji projektów WBO: „Spotkajmy się w teatrze – wołomińskie przedszkolaki widzami teatrów warszawskich” oraz „Kiedy babcia była mała” – senior i junior razem poznają historię i tradycje”. Ustalono, że projekty będą tak realizowane, aby dzieci jak najwięcej skorzystały.
Omówiono zakończenie projektu „Kiedy babcia była mała” i ostatnie działania: wspólne wycieczki seniorów i dzieci śladami wołomińskich pomników oraz wycieczkę patriotyczną śladami Bitwy Warszawskiej: Radzymin - Ossów. Ustalono, że w przypadku, kiedy zabraknie funduszy na pełną realizację projektów RR dofinansuje np. koszt przejazdu.
Rok szkolny 2019/2020 trwał bardzo krótko, gdyż od 16.03.2020 zajęcia zostały zawieszone i odbywały się zdalnie. Jednak przez te kilka miesięcy bardzo dużo działo się w przedszkolu.
We wrześniu dzieci były na wycieczce w Głęboczycy gdzie świętowały „Dzień Ziemniaka”. Odwiedzili nas wolontariusze z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Dzieci miały możliwość spotkać nie z zagranicznymi studentami, którzy przybliżyli im tematykę zrównoważonego rozwoju. Odwiedził nas teatrzyk Warszawski Koliberek z przedstawieniem „W stumilowym lesie”.
W październiku odwiedził przedszkole cyrk Pamponi, odbyły się warsztaty naukowe, obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzięki zaangażowaniu rodziców starsze grupy były na wycieczce ZUS, gdzie poznały tajniki pracy biurowej. Grupy starsze były na urodzinach u Pyzy Wędrowniczki. W teatrze Guliwer dzieci obejrzały spektakl „Koziołek Matołek”. Grupa IV wraz z dziećmi z innych wołomińskich przedszkoli wystąpiła na deskach Miejskiego Domu Kultury z okazji wołomińskiego Dnia Edukacji Narodowej ze spektaklem „Wspomnienia babci i dziadka”.
W listopadzie odbyły się wycieczki patriotyczne - śladami Bitwy Warszawskiej Radzymin -Ossów (grupy najstarsze), grupy młodsze były na wyciecze w Bombkolandii. W teatrze Sabat dzieci obejrzały spektakl „Pinokio”. Cale przedszkole świętowało Dzień Pluszowego Misia. Oglądaliśmy teatrzyk o tematyce patriotycznej „Nasz chleb powszedni”.
W grudniu odbyły się spotkania z Mikołajem (Mikołajki i Gwiazdka). Byliśmy w teatrze Guliwer na spektaklu ”Jak się robi cyrk”. Grupy uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Powiatowym Centrum Dziedzictwa Fabryczka „Dawne zwyczaje świąteczne”.
W styczniu byliśmy w teatrze Baj na spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków”, odwiedził nas teatrzyk Koliberek ze spektaklem „Czarodziejskie Sople lodu”.
W lutym odbył się bal karnawałowy oraz obchodziliśmy Dzień Kota i urodziny naszego patrona. Dla wszystkich grup odbyła się Akademia Sztuki Cyrkowej, podczas której dzieci poznały tajniki i sztuczki cyrkowe.
W marcu grupa III, dzięki zaangażowaniu rodziców, była na wycieczce w warszawskich Filtrach.

 

Dzięki środkom Rady Rodziców zorganizowano uroczystości: bal karnawałowy, bal z Mikołajem, urodziny Kota w butach, Dzień Pluszowego Misia. Zakupiono tort z okazji urodzin Kota.
W roku szkolnym z funduszy RR zakupiono prezenty dla dzieci na urodziny, Dzień Dziecka (książki), Mikołajki (gry dydaktyczne i książki), Mikołaja (klocki Lego) i dla dzieci kończących edukację przedszkolną (słowniki ortograficzne i koszulki ze zdjęciami dzieci).Zakupiono pomoce dydaktyczne i zabawki do sal, materiały do prac plastycznych.
Odbywały się warsztaty edukacyjne, teatrzyki i koncerty. Raz w tygodniu odbywały się warsztaty taneczne dla wszystkich grup.
Ze środków Rady Rodziców finansowano opłatę za abonament strony internetowej i program antywirusowy. Zakupiono krzesła tapicerowane, które będą wykorzystywane podczas zebrań i uroczystości, zakupiono narzędzia do prac w ogrodzie, radiomagnetofony do sal, różne drobne artykuły AGD, zakupiono środki do dezynfekcji i niezbędne w początkowym etapie pandemii. Finansowano zakup artykułów do drobnych napraw. Ze środków Rady Rodziców finansowano zdjęcia na gazetkę i do kroniki. Częściowo sfinansowano wigilię oświatową, którą organizowało nasze przedszkole. Zakupiono materiały dekoracyjne związane z Bożym Narodzeniem, które będą służyły przez kolejne lata.
Do zajęć z sensoplastyki i kodowania zakupiono niezbędne pomoce i materiały.


Rozliczenie środków Rady Rodziców:


Pomoce dydaktyczne, zabawki do sal - 1859,00 zł
Artykuły papiernicze i plastyczne -  2628,35 zł
Artykuły dekoracyjne -  1988,58
Organizacja uroczystości - 1227,60 zł
Prezenty dla 6-latków na zakończenie roku szkolnego - 2040,63 zł
Książki na prezenty dla dzieci i do sal - 3161,15 zł
Prezenty Mikołaj, Mikołajki, urodziny - 109,46 zł
Drobne AGD, wyposażenie do sal, narzędzia i materiały do ogrodu - 5078,56zł
Strona internetowa, antywirus, art. komputerowe - 759,71 zł
Zajęcia z rytmiki - 8000,00 zł
Teatrzyki, koncerty, warsztaty taneczne, warsztaty edukacyjne - 5760,00 zł
Apteczka - wyposażenie - 191,20 zł
Zdjęcia - gazetka i kronika - 271,61 zł
Przewóz dzieci - 398,08 zł
Drobne zakupy do zajęć -781,91 zł
Opłaty (znaczki pocztowe, odsetki) - 153,47 zł
Artykuły do drobnych napraw - 350,11 zł

 

 

Przewodniczący Rady Rodziców: Jarosław Bugaj