Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Rada Rodziców


"Człowieka należy oceniać po tym, co w nim najlepsze: jak ciężko pracuje, jak wierny jest swoim poglądom i jak bardzo kocha swoje dzieci".

Kirk Douglas

 

Rada rodziców

Każda pociecha jest wyjątkowa
Każda pociecha jest wyjątkowa

Skład prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2021- 2022

 

Przewodniczący: Jarosław Bugaj (gr.IV)
Vice –przewodnicząca: Katarzyna Gera (gr.III)
Skarbnik: Sylwia Torsz (gr.II)


Komisja rewizyjna:
Adam Bereda (gr.I)
Agata Białek (gr.V)

 

 

 

Uśmiech dziecka to największa nagroda
Uśmiech dziecka to największa nagroda

 

 Działalność Rady Rodziców w roku szkolnym 2021- 2022

 

Na początku września odbyły się zebrania grupowe podczas których wybrano rady oddziałowe i przedstawicieli do Prezydium Rady rodziców.
W dniu roku odbyło się zebranie przedstawicieli rad oddziałowych. Wybrano prezydium Rady Rodziców w składzie:


Rada rodziców 2020-2021

Przewodniczący: Jarosław Bugaj
Vice –przewodnicząca: Katarzyna Gera
Skarbnik: Sylwia Torsz
Komisja rewizyjna:
Adam Bereda
Agata Białek

 

Na pierwszym zebraniu podjęto następujące uchwały: w sprawie dobrowolnych składek rodziców, w sprawie pogotowia kasowego, w sprawie zakupów zabawek, pomocy dydaktycznych imateriałów plastycznych do grup, w sprawie pokrywania kosztów imprez za dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Ustalono preliminarz wpływów i wydatków.
Rodzice zgłosili wniosek, aby warsztaty muzyczne dla dzieci – akompaniament podczas zajęć rytmicznych nadal były finansowane ze środków Rady Rodziców. Zgłoszono też wniosek, aby ze środków RR jak najwięcej organizować warsztatów i zajęć o tematyce edukacyjnej oraz nadal organizować teatrzyki i koncerty muzyczne. Ustalono, że Rada Rodziców sfinansuje warsztaty taneczne odbywające się cyklicznie raz w tygodniu dla wszystkich grup.
Ustalono organizację uroczystości, organizację urodzin dzieci.
Ustalono, że na prezenty dla dzieci na gwiazdkę ponownie zostaną zakupione klocki Lego.
Dyskutowano na temat realizacji projektów WBO: „Wołomińskie przedszkolaki widzami teatrów warszawskich” (m.innymi: Teatr Baj Spaghetti, Teatr Guliwer – Bajka o deszczowej kropelce) oraz wołomińskiego Grantu Oświatowego „Mały naukowiec poznaje świat” - kontynuacja. Projekty na czas pandemii były zawieszone i realizowano je w tym roku szkolnym. Projekty były tak realizowane, aby dzieci jak najwięcej skorzystały, dlatego było też częściowe finansowanie ze środków RR.
Dzięki środkom Rady Rodziców zorganizowano uroczystości: bal karnawałowy, bal z Mikołajem, urodziny Kota w butach, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Dziecka z Łukaszem Bachem, Dmuchańce, zawody Sportowe, Dzień Kropki, odwiedził przedszkole Cyrk Pomponi. Zakupiono tort z okazji urodzin Kota oraz Dnia Przedszkolaka.
W roku szkolnym z funduszy RR zakupiono prezenty dla dzieci na urodziny, Dzień Dziecka, Mikołajki, Mikołaja i dla dzieci kończących edukację przedszkolną (słowniki ortograficzne i tablo ze zdjęciami dzieci). Zakupiono pomoce dydaktyczne i zabawki do sal, materiały do prac plastycznych.
Odbywały się warsztaty edukacyjne w ramach Grantu oświatowego. Raz w tygodniu odbywały się warsztaty taneczne dla wszystkich grup oraz zajęcia rytmiczne. Co miesiąc odbywał się koncert Filharmonii Warszawskiej.
Ze środków Rady Rodziców finansowano opłatę za abonament strony internetowej i program antywirusowy. Zakupiono narzędzia do prac w ogrodzie, radiomagnetofony do sal, różne drobne artykuły AGD, zakupiono zabawki, ksiązki do sal, finansowano zakup artykułów do drobnych napraw.
Doposażono ogród- zakupiono sadzonki, kwiaty, domki dla ptaków i owadów oraz drobne narzędzia. Ze środków Rady Rodziców finansowano zdjęcia na gazetkę i do kroniki. Do zajęć z sensoplastyki i kodowania zakupiono niezbędne pomoce i materiały.
We wrześniu zorganizowana była wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Głęboczycy „Dzień pieczonego ziemniaka” oraz w czerwcu „ Sady Klemensa”.
Zorganizowane były warsztaty naukowe: eksperymenty, warsztaty ceramiczne, finansowane ze środków Grantu i częściowo ze środków Rady. Wyjazdy do teatrów finansowane były z funduszy WBO, ale częściowo z funduszy Rady (częściowo przejazdy, częściowo bilety). Rada Rodziców współpracowała z przedszkolem w ramach zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy oraz karmy dla schroniska.
Rada Rodziców sfinansowała zakup prezentów na konkurs plastyczny organizowany w ramch Narodowego Programu rozwoju czytelnictwa (przedszkole pozyskało 3000zł na zakup książek), dodatkowo zakupiono biblioteczki na książki. W grupach pieczono pierniczki, ciasteczka, robiono soki i lody. Odwiedził nas garncarz, były warsztaty z czerpanego papieru, warsztaty ceramiczne, spotkanie z pisarką.

 

Przewodniczący Rady Rodziców: Jarosław Bugaj