Rok szkolny 2010 - 2011


22.06.2011

Pogodnych i słonecznych wakacji !

Wszystkim naszym kochanym Przedszkolakom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.


Dyrekcja i pracownicy Przedszkola nr 5

w Wołominie

22.06.2011

Ważne informacje dla rodziców

W roku szkolnym 2011-2012 przedszkole będzie czynne od godziny 6.30 do 17.00.

17.06.2011

Zakończenia roku przedszkolnego

Zapraszamy do oglądania zdjęć z zakończenia roku przedszkolnego. Poniżej linki do galerii.

17.06.2011

Zaproszenie

Zapraszamy do oglądania zdjęć z festynu.

06.06.2011

Wycieczka do Białowieży

We wtorek, 7.06.2011 trzy najstarsze grupy - Gwiazdeczki, Promyczki i Misie były na wycieczce w   Baiłowieskim Praku Narodowym.

01.06.2011

Dyżury przedszkoli w wakacje

Informujemy, że w wakacje pełnią dyżur następujące przedszkola:

Zmęczeni wycieczkowicze
Zmęczeni wycieczkowicze
31.05.2011

Wycieczka do teatru i do ZOO

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy w naszym przedszkolu. Wszyscy przyszli bardzo wcześnie, bo z samego rana jechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Bylismy bardzo podekscytowani, bo dla naszych maluszków była to pierwsza wycieczka. Najpierw pojechalismy do teatru "Syrena" na przedstawienie pod tytułem "Kot w butach". Bardzo nam sie podobała historia sprytnego kota, który pomógł swojemu panu w spełnieniu jego najskrytszych marzeń. Przedstawienie było bardzo wesołe, z piękną oprawą muzyczną i nikt nie nudził się, tylko wszyscy oglądali spektakl z ogromnym zainteresowaniem. Dobrze, że moglismy poznać historię kota w butach, bo juz niedługo nasze przedszkole będzie nosiło imię tego sprytnego kota.

My Cyganie co pędzimy z wiatrem
My Cyganie co pędzimy z wiatrem
30.05.2011

Cygańskie rytmy w MDK

W dniu 28 maja 2011 roku najstarsza grupa „Gwiazdeczki” brała udział w XIII  Artystycznym Przeglądzie Przedszkoli  „Gwiazdeczki 2011”. Gorące, cygańskie rytmy w wykonaniu naszych Gwiazdeczek poruszyły całą publiczność zgromadzoną w Miejskim Domu Kultury. Publiczność razem z dziećmi śpiewała, klaskała w rytm piosenek i bardzo żywo reagowała na występy dzieci. Oklaskom i aplauzom nie było końca, wszyscy bardzo chwalili występ naszych przedszkolaków. Pod wrażeniem był pan Burmistrz, pani Jola z MDK, rodzice dzieci z innych przedszkoli. Było nam bardzo miło, że nasi mali artyści dostarczyli tylu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, ale  sukcesu by nie było gdyby nie ciężka praca pań nauczycielek:  Grażyny Stachowicz i Jadwigi Reniewicz, pani Idy Sawickiej – naszej wspaniałej rytmiczki i pani Haliny Ołdak – naszej niedoścignionej tancerki, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się panu Jakubowi Lipińskiemu, który wykonał dzieło niewiele mniejsze niż Bitwa pod Grunwaldem , a które przedstawiało cygański tabor i jadące wozy kolorowe… Wszystkim babciom, ciociom i przede wszystkim  rodzicom,  którzy nie szczędzili własnej pracy i pomysłowości w przygotowaniu cygańskich strojów serdecznie dziękujemy. Dzięki Waszej pomysłowości nasz cygański tabor był tak kolorowy i bogaty. Dzwoniące złote łańcuchy, kolczyki, piękne korale nadawały autentyczności naszym występom. Wirujące, połyskujące spódnice cyganek, szerokie spodnie Cyganów wywołały zachwyt wśród publiczności. W kuluarach słychać było pochlebne opinie, że do Wołomina przyjechała mniejszość cygańska i od dziś będzie domagała się swoich praw, żartowaliśmy z panem Burmistrzem, że wszystkie środki finansowe z budżetu wydaliśmy na złoto dla naszych małych  Cyganów. Jesteśmy przekonani, że występ na długo pozostanie w pamięci wołomińskiej publiczności.

30.05.2011

Kocert dla Mamy i Taty

Przeddzień święta Mam, 25.05.2011 odbył się w naszym przedszkolu koncert z okazji dnia Matki i dnia Ojca, na którym wszystkie dzieci zaprezentowały piosenkę dla naszych ukochanych Mam i Tatusiów. Potem wspólnie z rodzicami słuchaliśmy koncertu w wykonaniu pani Izy Wilczak z zespołem. Wszystkim dzieciom ogromną frajdę sprawiła wspólna zabawa z rodzicami, a szczególnie walczyk z Mamą. Zapraszamy do Galerii, do oglądania zdjęć z tej imprezy.

Przed wejściem do Parku
Przed wejściem do Parku
12.05.2011

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

We wtorek - 10.05.2011 dwie Zielone grupy były na wycieczce w Poleskim Parki Narodowym. Wczesnym rankiem w przedszkolu zgłosiły się wszystkie dzieciaki, chcące poznawać piekną przyrodę naszego kraju. Wybralismy się do jednego z najmłodszych parków narodowych, położonego na malowniczym Polesiu, a dokładnie na Równinie Łęczyńsko - Włodawskiej. Park obejmuje liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe oraz naturalne kompleksy leśne z bogactwem flory i fauny. Bardzo podobał nam się spacer po parku, wizyta na bagnach, oglądanie ciekawych okazów rosliń, wizyta w muzeum - ale najwieksze wrażenie na wszystkich zrobiły małe żółwiki, które dzięki realizowanemu  programowi oceny stanu liczebności i czynnej ochrony populacji żółwia błotnego na terenie Parku mogą spokojnie dorastac do "młodzieńczego" wieku pod czujną ochroną pracowników parku, aby potem być wypuszczone na wolność. Wycieczka była dosyć męcząca, ale bardzo udana.

06.05.2011

Oszczędzam energię

„OSZCZĘDZAM ENERGIĘ – CHRONIĘ KLIMAT”  to kampania na rzecz ochrony środowiska, w której udział wzięły nasze przedszkolaki. Dzięki zajęciom dotyczącym poruszanej tematyki dzieci zaczęły w sposób bardziej świadomy podchodzić do problematyki oszczędzania energii, ale również oszczędzania wody, segregowania śmieci, wykorzystywania makulatury itp.  Teraz każdy przedszkolak wie, że należy:

"Misie" śpiewają piosenkę
"Misie" śpiewają piosenkę
29.04.2011

Festiwal piosenki o zdrowiu

Dnia 29.04.2011 w Miejskim Domu Kultury odbył się powiatowy Festiwal  Piosenki o Zdrowiu, organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczną w Wołominie. W festiwalu brały udział "Misie " z naszego przedszkola, które zdobyły drugie miejsce w kategorii przedszkola. Grupa III  zaprezentowała piosenkę o potrzebie gimnastyki dla prawidłowego rozwoju pt. "Cwicz, ćwicz swoje ciało". Do piosenki "Misie" przygotowały ciekawy układ choreograficzny. Gratulacje dla "Misiów" i osób, które przyczyniły się do sukcesu grupy.

05.05.2011

Wiadomość dla rodziców

Informujemy, że stara strona www.przedszkole5wolomin.pl.tl - już nie jest aktualizowana. Informacje na niej zawarte, galeria, artykuły - są nadal aktualne.