Rok szkolny 2011 - 2012


16.07.2012

Dyżur w sierpniu

W sierpniu przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 – 17.00

 

Przypominam Państwu o konieczności podpisywania umów na sierpień /dotyczy rodziców z naszego przedszkola oraz rodziców dzieci z innych przedszkoli /. Umowy można pobrać u pani wicedyrektor lub w salach /wypisujemy 2 egzemplarze, po podpisaniu przez dyrektora/wicedyrektora zostanie Państwu zwrócony 1 egzemplarz./

 

Proszę u pań nauczycielek wypisać upoważnienia do odbierania dzieci przez inne osoby niż rodzice

 

Wpłat za przedszkole za okres wakacyjny dokonujemy wyłącznie w przedszkolu. Nie płacimy na konto.

Wpłat mozna dokonywać u pani intendentki.

 

Podczas dyżuru inna jest organizacja pracy:

- tworzone są 3 grupy przedszkolne,

- grupa najmłodsza nie leżakuje,

- rodzeństwa są razem w grupie

27.06.2012

WAKACJE!

Wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy wspaniałych wakacji,

05.06.2012

Dni adaptacyjne dla dzieci 3 -letnich

przyjętych do I grupy, odbędą się w dniach 27 - 29.08.2012 w godzinach 10.00 - 11.00.

17.06.2012

Wycieczka do Leśniakowizny

Początkowo wycieczka do Leśniakowizny była pod znakiem zapytania, przyczyna - oczywiście pogoda, ale dzieci "wymodliły"  słońce i szczęśliwe dojechały na miejsce. Pani przewedniczka opowiedziałą dzieciom o koniach, stajni i wszstkim tym co wiąże się z tą tematyką. Przejażdżka wozem po leśnych drogach, jazda na koniu, spotkanie z kozami, świnkami - sympatycznym Ryśkiem, żabami, piknik na trawie, pieczenie kiełbasek, ognisko, zawody sportowe, zabawy na mini wydmach.... i jeszcze wiele innych atrakcji, sprawiło, że dzieci mile będą wspominały wycieczkę - szczególnie te, które poraz ostatni miały możliwość uczestniczyć w przedszkolnej wycieczce.

10.06.2012

Kotki i Krasnoludki z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

10.06.2012

A w szkole będzie tak...

Aby pierwszy dzień w szkole nie był taki przerażajacy dzieci, które od września pójdą do szkoly wspólnie z paniami wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do szkoly. Z bliska przyjżały się "życiu uczniaków". Szkolne korytarze, przerwa, dzwonek na lekcję, szatnia, biblioteka szkolna, klasa, ławki, ksiązki, zeszyty, tablic i kreda.... wszytsko to nasze przedszkolaki doświadczyły aby szkoła przez najbliższe lata kojarzyła im się miło a nie jako "koszmarny" obowiazek...

08.06.2012

Wycieczka do KULIGOWA

Z okazji Dnia Dzieca dziec z grup: KRASNOLUDKI, MISIE, PROMYCZKI wyyechały na wycieczkę do KULIGOWA.  tu na dzieci czekało wiele atrakcji: zwiedzanie skansenu - dzieci podziwiały dawną sztukę ludową, narzędzia i naczynia urzywane dawniej,  rzeżby, malarstwo, wiejską chatę, zakłady usługowe, maszyny tkackie i sposób  wytwarzania sukna, żelazka, dawny wóz strażacki, łódź  i wiele innych. Dzieci miały możliwość lepić i "rzeźbić" w glinie, zapoznały się ze sposobem wykonywania glinianych naczyń. Do licznych atrakcji należały również: przejażdżka na kucyku, przejażdźka powozem, obserwacja żyjący w tej okolicy nad Bugiem zwierząt.

10.06.2012

W MARIANOWIE

27.05.2012

Rodzinny Bal w ogrodzie

Tradycją naszego przedszkola są odbywające się corocznie RODZINNE BALE w ogrodzie. W tym roku nie mogło być inaczej. Sympatyczni i dowcipni prowadzący, wiele ciekawych konkurencji dla dzieci i ich rodziców ( pociąg, tunel, "segregowanie piłeczek" i wiele wiele innych), wesoła skoczna muzyka, a wszytsko to po to aby dzieci i rodzice mogli mile spędzić wspólnie czas.

26.05.2012

Zielony Dzień

We wtorek 22 maja nasze przedszkolaki wspólnie z paniami świętowali Zielony Dzień. W tym dniu każdy ubrał się w kolorze zielonym. Obchody Zielonego Dnia to: zielone warzywa i owoce, poznanie ich walorów smakowych ("degustacja" z zamkniętymi oczami i podanie nazwy) i odżywczych (szukanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego należy jeść warzywa i owoce?), ropzponawanie poprzez zmysł dotyku, wspólna zabawa taneczna przy muzyce, zielone konkurencje sportowe - wdrażanie do rywalizacji " fair play", odczytanie lislu PLANETY ZIEMII DO DZIECI i określenie jak człowiek zanieczyszcza środowisko i co może każdy z nas robić aby ratowac naszą Planetę.

27.05.2012

Mistrzostwa przedszkolaków w Piłce Nożnej

W dniach 17,18.05.2012 w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się IV Mistrzostwa w piłce nożnej Mini Euro 2012. Nasze przedszkole było współorganizatorem mistrzostw.Grupa IV "Misie" stworzyła drużynę na Mini Euro, dzieci włożyły dużo starań i sił w perfekcyjnym przygotowaniu się do gry w piłkę nożną. Same rozgrywki dostarczyły wiele emocji, satysfakcji i zadowolenia. Wszystkie drużyny wypadły znakomicie, dzieci stanęły na wysokości zadania grały jak prawdziwi zawodowcy w piłce . Mistrzostwa uświetniły występy pomponiarek z Przedszkola Nr 5 i Przedszkola Nr 6 oraz wizyta Marka Citki, który rozdawał autografy i sędziował w meczu. Impreza była naprawdę udana.

22.05.2012

Informacja na temat zbędnych/zużytych składnikach majątku ruchomego

Informujemy, że Przedszkole nr 5 im. Kota w butach w Wołominie  posiada następujące zużyte składniki majątku ruchomego:

13.05.2012

SKRZATY i PROMYCZKI w teatrze lalek GULIWER

SKRZATY i PROMYCZKI wybrały się w spólnie do teatru lalek GULIWER w Warszawie na lekcję biblioteczną i spektakl "BAJKA O DESZCZOWEJ KROPELCE I TĘCZY". Na lekcji dzieci zapoznały się z róznymi lalkami, które "występują" w teatrze podczas przedstawień teatralnych i sposoby ich "działania". Natomiast przedstawienie poruszało bardzo ważne w obecnych czasach zagadnienia zwązane ze światem przyrody - jej ochroną i dbaniem o nią aby służyła następnym pokolenim oraz zagadnienia ogólnoludzkie jak przyjaźń, samotność, dzielenie się, "poświęcanie czegoś" dla większych idei.

14.05.2012

PROMYCZKI budują budkę lęgową dla ptaków

PROMYCZKI  wspólnie z tatą Izy  "budowały" dla ptaków budkę lęgową. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się wszystkim etapom powstawania budki. Mogły również samodzielnie sprawdzić, jak wkręca się lub wykręca śrubki za pomocą wkrętarki. Z bliska zobaczyły również przeróżne narzędzia urzywane przez Tatę Izy. Zadawały wiele ciekawych pytań: do czego to służy?, jak się tegu używa? a czy można to wykorzystać do.....?  a zaproszony gość chętnie, rzeczowo  cierpliwie udzielał odpowiedzi.

19.04.2012

Festiwal piosenki przedszkolnej BAJKOWE PRZEBOJE 2012

W przedszkolu nr 6 "Bajka" odbył się festiwal piosenki przedszkolnej "BAJKOWE PRZEBOJE 2012", na którym milusińscy z okolicznych przedszkoli zaprezentowali swoje wokalne talenty. Nasze przedszkole reprezentowały: Basia z grupy I  i Karolina z grupy IV. Większoćś z młodych artystów pierwszy raz występowała przed tak liczną publicznością, i pomimo że za kulisami bardzo się tremowali, to na scenie czuli sie jak przysłowiowe ryby w wodzie. Na festiwalu zaśpiewał również przedszkolny chór i młode świetnie zapiwiadajace sie tancerki zaprezentowały pokaz tańca baletowego.

18.04.2012

Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania z występu naszych Krasnoludków podczas Powiatowego Festiwalu o Zdrowiu. /w zakładce - filmy video/

22.03.2012

Bezpieczeńswo dzieci

W CELU PODNIESIENIA BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA DZIECI - BARDZO PROSIMY, ABY ZAWSZE ZA SOBĄ ZAMYKAĆ FURTKĘ. DODATKOWO FURTKA JEST ZABEZPIECZONA ZASUWKĄ – PROSIMY, ABY JĄ ZASUWAĆ I NIE POZWALAĆ DZIECIOM JEJ OTWIERAĆ.

22.04.2012

W marcu w przedszkolu było tak...

Grupa KOTKI  z okazji 8 marca przygotowała dla całej żeńskiej części przedszkola - Pań i koleżanek z grup występ artystyczny. Piosenki, życzenia.... a wszytsko przebiegało w miłej przedwiosennej atmosferze.

12.03.2012

Przedszkolaki i ich goście

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, dlatego też już od najmłodszych lat naszych milusińskich należy uwrażliwiać. Nie rozmawiać z obcymi, nie brać cukierków od obcych, nie zaczepiać nieznanych zwierząt, przechodzić na jezdni po pasach, pilnować się rodziców, gdy jest ciemno na dworze nosić elementy odblaskowe o tych i jeszcze wielu innych kwestiach bezpieczeństwa rozmawiały dzieci ze swoimi gośćmi:

12.03.2012

W galerii "PRZY FABRYCZCE" i w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Dzieci z  grupy V w Galerii „PRZY FABRYCZCE” obejrzały wystawę marynistyczną: piękne nadmorskie pejzaże, latarnie morskie, wzburzone albo spokojne Morze Bałtyckie,  modele latarni morskich, sieci rybackie, marynarskie i rybackie stroje czy wszelkiego typu „akcesoria” niezbędne rybakom podczas połowów ryb – wszystko to dzieci  miały możliwość podziwiać z bliska.  Pani Czarnecka, która oprowadzała dzieci  po galerii i opowiadała im różne historie związane z wystawą, tak zaciekawiła dzieci, że postanowiły galerię odwiedzić jeszcze raz, a po powrocie tworzyły własne nadmorskie pejzaże.

12.03.2012

Przedszkole czy szkoła - jak dokonać wyboru

Polecamy lekturę artykułu z "Rzeczpospolitej": Przedszkole czy szkoła - jak dokonać wyboru

12.03.2012

Piramida Żywienia Przedszkolaka

Nasze Przedszkole bierze udział w akcji Piramida Żywienia Przedszkolaka, która koncentruje się na zdrowym żywieniu maluchów. Do akcji włączyły się wszystkie grupy przedszkolne. Akcja ma na celu pokazanie rodzicom, nauczycielom oraz samym dzieciakom, jak zastąpić niezdrowe produkty żywnościowe w codziennej diecie równie smacznymi, ale wartościowymi produktami.

08.03.2012

CZERWONY KAPTUREK w grupie "Kotki" oraz wycieczka do TELEPIZZY

Dnia 21 II 2012 rodzice dzieci z grupy II przygotowali dla swych pociech niespodziankę.  Była to bajka pt. „Czerwony Kapturek” w ich wykonaniu .  Dzieci gorąco przyjęły występy rodziców. Z zapartym tchem i otwartymi buziami śledziły akcję przedstawienia. Rodzice z pełnym zaangażowaniem przygotowali dla siebie stroje, które bardzo uatrakcyjniły ich występ. Przygotowana przez rodziców niespodzianka bardzo spodobała się naszym dzieciaczkom. Mimo ogromnej tremy  aktorzy-rodzice otrzymali rzęsiste i gromkie brawa od dzieci i nauczycielek. Dzieci uczestnicząc w przedstawieniu jako widz żywo zareagowały na to, co działo się na scenie.

07.03.2012

"Z malowanej skrzyni"

W dniu dzisiejszym, tj.6.03 nasze przedszkole odwiedzili artyści z teatru "Złoty dukat", aby zaprezentować przedstawienie pod tytułem "Z malowanej skrzyni". Było to bardzo barwne i wesołe przedstawienie, które podobało się naszym przedszkolakom. Młodzi aktorzy w oryginalnych strojach ludowych (strój krakowski)opowiedzieli  i zatańczyli malowniczą baśń opartą na motywach ludowych...

20.12.2011

Nasze ZIMOWE IMPRESJE

BAL Z MIKOŁAJEM 

11.12.2011

Jubileusz 50-lecia i oficjalne nadanie imienia "Kota w butach"

Grudzień 2011 roku na zawsze pozostanie bardzo ważnym dniem w historii naszego przedszkola.

15.11.2011

Ciekawe artykuły na temat wychowania przedszkolnego

Polecamy lekturę ciekawych artykułów na temat wychowania przedszkolnego. Pierwszy artykuł - to raport OECD - Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, na temat polskich przedszkoli i porównanie ich z innymi krajami europejskimi, drugi - na temat odroczonego obowiązku szkolnego.

14.11.2011

Listopadowe wydarzenia

KOTKI  bawią się razem z rodzicami

24.10.2011

We wrześniu i w październiku...

MALI  KUCHARZE