Rok szkolny 2012-2013


26.06.2013

Bezpiecznych wakacji!

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami życzymy naszym Przedszkolakom udanych wakacji, wielu ciekawych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola.

 

Drodzy Rodzice,

pamiętajcie, że w miesiącach wakacyjnych wypadków z udziałem dzieci jest aż pięciokrotnie więcej niż w pozostałych miesiącach w roku! Dbajcie o bezpieczeństwo swoich dzieci.

 

•Nie pozwól bawić się dziecku w pobliżu ulicy!

•Dziecko nie może przechodzić przez ulicę bez osoby dorosłej!

•Uczulaj swoje dziecko, by nigdy nie oddalało się z nieznajomą osobą!

•Przypominaj, by nie mówiło osobie nieznajomej, gdzie mieszka!

•Pilnuj, by dziecko nie bawiło się w pobliżu placu budowy!

•Dziecko nie może oddalać się z placu zabaw bez opiekuna!

 Pamiętaj, dziecko zawsze musi być zapięte w foteliku, nawet gdy wybieramy się w krótką podróż!

 

 

NUMERY TELEFONÓW, KTÓRE POWINNO ZNAĆ TWOJE DZIECKO

 

•Telefon alarmowy: 112 – najbardziej uniwersalny

•Pogotowie Ratunkowe: 999

•Straż Pożarna: 998

•Policja: 997

 

Nad wodą  -  o czym pamiętać?

 

NIEZBĘDNE AKCESORIA:

•krem z filtrem – chroni skórę Twojego dziecka przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz przed poparzeniami słonecznymi

 •kapelusz/czapka osłaniająca głowę – chroni głowę przed udarem i przegrzaniem

 •okulary słoneczne – zabezpieczają oczy dziecka, powinny być dobrej jakości

 •woda do picia – niezbędna w upalne dni!, zapobiega odwodnieniu organizmu

 •koło ratunkowe – niezastąpione w wodzie, pomaga utrzymać się dziecku na powierzchni wody

 •rękawki (naramienniki) do pływania – mogą zastąpić koło ratunkowe, chronia dziecko przed podtopieniem

 •pianka – lekka, zamiennik koła, chroni przed podtopieniem

 

 

Nigdy nie pozwalaj dziecku wejść do wody bez nadzoru osoby dorosłej!

 

 

 

http://bezpiecznewakacje.pl/

24.06.2013

Rodzice i minister razem o sześciolatkach

04.06.2013

Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej z Załubic

W ramach projektu „Bezpieczny przedszkolak” w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Załubicach. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, nasi milusińscy dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Swoją wizytę strażacy podzieli na dwie części. Podczas gdy jedni druhowie prowadzili lekcję multimedialną o bezpieczeństwie na drodze, drudzy pokazywali przedszkolakom do czego służy sprzęt jakim na co dzień dysponują. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Przedszkolacy dowiedzieli się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu- dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze pozwalające szybko odnaleźć, nawet w gęstym dymie, poszkodowanego strażaka. Ogromną atrakcją okazał sie pokaz użycia sprzętu gaśniczego. Pod czujnym okiem strażaków dzieci mogły samodzielnie przekonać się jak działa prądownica wodna i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, "zostać strażakiem".To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

14.05.2013

Tuwim dzieciom - konkurs recytatorski

W naszym mieście po raz pierwszy zorganizowany był konkurs recytatorski "Tuwim dzieciom". Konkurs zorganizowano w 60 rocznicę śmierci i 100-lecie debiutu literackiego poety, a patronat nad konkursem objął Burmistrz Wołomina. Nasze przedszkole reprezentowali: Ala Kościelska z grupy "Krasnoludki" oraz Przemek Przychodzeń z grupy "Kotki". Nasi młodzi artyści zaprezentowali wiersz "Okulary".

10.05.2013

Wycieczka do Parku Dinozaurów w Bałtowie

W środę 8 maja nasze starsze przedszkolaki były na niezapomnianej wycieczce w Parku Jurajskim w Bałtowie. Pogoda nam dopisała, przez cały dzień świeciło słońce, dzieci miały dużo energii i nawet bardzo wczesny wyjazd nie był trudnością dla naszych dzielnych przedszkolaków.

14.05.2013

X Sportowy Turniej Przedszkolaków

Nasze przedszkolaki dzielnie reprezentowały nasze przedszkole na X Sportowym Turnieju Przedszkolaków. Turniej prowadzili: Baba Jaga, Małgosia i Jaś, którzy dla zawodników wymyślili nie lada trudne konkurencje:  bieg z balonami, kozłowanie piłki, turlanie się, skakanie na piłce kangurce, pokonywanie toru przeszkód, przenoszenie kolcków-cegieł  i jeszcze wiele innych, ale nasza reprezentacja była bardzo wysportowana, miała w sobie ogromnego ducha walki, walki fair play i udało im się ppkonać wszystkie konkurencje. A poza tym przecież tak naprawdę nie liczy się wygrana - drużyna zdobyła puchar - tylko świetna zabawa i to, że jeden zwodnik może liczyć na drugiego i doping dla swojej drużyny.

05.05.2013

W Muzeum Techniki

Nasze przedszkolaki w Muzeum Techniki wzięły udział w lekcjach muzealnych na których dowiedziały się 

24.04.2013

Wizyta Leonardo

W poniedziałek, 22.04 nasze przedszkole odwiedził niesamowity gość – przyszedł do nas Leonardo, z Wysp Leonarda, który mówił nam o ekologii i o tym, co to są elektro-śmieci. Leonardo zachęcał nas do segregowania odpadów i dbania o nasze najbliższe środowisko. Bardzo podobało nam się spotkanie z Leonardo i czekamy od niego na informację, kiedy i gdzie w naszym mieście pojawią się pojemniki na elektro-smieci.

14.05.2013

Robimy mleczne koktajle

Zdrowo wcale nie znaczy niesmacznie - nasze przedszkolaki mogły się o tym przekonać wykonujac samodzielnie owocowe jogurty i koktajle. Wystarczy odrobina dobrych chęci, jogurt naturalny, mleko, świeże owoce, odrobina cukru i blender - abra-kadabra i już w kilka minut mamy pyszny ożeźwiajacy jogurt lub koktajl.

23.04.2013

Podpisywanie umów z przedszkolem

Podpisanie umowy z przedszkolem jest jednoznaczne z przyjęciem dziecka do przedszkola na nowy rok szkolny.

05.04.2013

Artykuł dla rodziców dzieci 3-letnich

Polecamy ciekawy artykuł dla rodziców dzieci trzyletnich, które od września 2013 roku rozpoczną swoją przygodę z przeszkolem.

24.03.2013

W Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Nasze przedszkolaki odwiedziły Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Na lekcji muzealnej panowie przewodnicy naszym milusińskim przybliżyli dawne czasy średniowieczne - opowidzieli o czasach rycerskich. Przybliżyli historię różnego rodzaju: mieczy, rycerskich nakryć głowy, zbroi oraz kuszy.  Odważni przedszkolacy mogli  samodzielnie przekonać sie, czy miecz rzeczywiście jest taki ciężki, sprawdzali jaka jest widoczoność w hełmie rycerskim, czy zbroja jest wygodna, czy łatwo jest naciągnąć cięciwę w kuszy.

04.03.2013

Wizyta Straży Miejskiej

W naszym przedszkolu realizujemy program Bezpieczny Przedszkolak. W ramach programu odbyły się pogadanki z przedstawicielami Straży Miejskiej w Wołominie. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zasadami zachowania bezpieczeństwa w ruchu pieszych na drodze. Dzieci wykazały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Podczas wizyty strażników miały okazję oglądać ciekawą prezentację multimedialną, podczas której dowiedziały się, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. Prowadzący opowiedzieli o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i udzielali dzieciom wskazówek - co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

04.03.2013

Urodziny Kota w butach

Światowy dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Jego celem jest propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które jej potrzebują.

08.02.2013

Bal w przedszkolu

Bal przebierańców w przedszkolu
Wszyscy zbierają się w holu.
Każdy strój swój zakłada
Zaraz się zacznie zabawa.
Słychać już dźwięki walczyka
Wszędzie rozbrzmiewa muzyka.
 
 Balu karnawałowego w przedszkolu wszyscy wyczekiwali z niecierpliwością, planując, jak będą wyglądały stroje karnawałowe, dzieląc się pomysłami z kolegami. 17.01.2013 roku przedszkolna sala zabaw zamieniła się w magiczny, kolorowy świat. Na bal przybyły księżniczki, damy dworu i wróżki w pięknych, balowych sukniach. Byli też królowie i książęta. Nie zabrakło Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja.Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy , w których dzieci chętnie brały udział. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa przy muzyce , która przysporzyła wszystkim wiele radości .

04.01.2013

Pierwsza pomoc

Polecamy filmy i artykuły na temat pierwszej pomocy. Warto poświęcić kilka chwil, aby nawet razem z dzieckiem rozmawaić o zachowaniu w sytuacjach trudnych. Warto obejrzeć wspólnie filmy o pierwszej pomocy.

03.01.2013

Bal z Mikołajem i spotkania wigilijne

W grudniu nasze przedszkolaki odwiedził niesamowity Gość, na którego dzieci czekały cały rok  - abył to nie kto inny jak sam najprawdziwszy św. Mikołaj. Najpierw wspólnie ze Śnieżynką dzieci zaśpiewały piosenki o tematyce świątecznej i najpiękniejsze kolędy. Mikołaj nie mógł się oprzeć tym śpiewom i wspólnie z dziećmi bawił się na balu zanim wręczył grzecznym przez cały rok dziewczynkom i chłopcom z naszego przedszkola. Niejeden przedszkolak miał wypieki na twarzy, a w oczach niepewność "czy na pewno byłam grzeczna/ byłem grzeczny cały rok?", ale wszystkie wątpliwości się rozwiały, kiedy kazdy podchodził do Mikołaja o otrzymywał od Niego podarek.

30.11.2012

Zagraniczni goście

W ramach programu COMENIUS nasze przedszkole odwiedzili zagraniczni goście (29.11.2012.). Z zaciekawieniem zwiedzali nasze przedszkole. W przedszkolu czekała na nich niespodzianka w postaci ANDRZEJKOWYCH WRÓŻB - goście mogli z bliska przyjżeć się temu świętu, jak również wzięli czynny udział we wróżbach. Najstarsza grupa zaśpiewała piosenki w języku angileskim, V i IV grupa wspólnie z gośćmi bawiły się w polskie tradycyjne zabawy. 

30.11.2012

Udział w różnych akcjach i projektach

„Mleko pijesz, dłużej żyjesz”

30.11.2012

II miejsce w ogólnopolskim konkursie

Ania z grupy V PROMYCZKI zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Temat pracy MOJE MAGICZNE DRZEWO. Serdecznie gratulujemy!!!

26.11.2012

Akcja "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Nasze ZIELONE GRUPY  w racham  udziału w programie  CZYSTY WOŁOMIN  wzięły czynny udział w akcji sprzątania świata w lesie w Ossowie. Worki do segregacji śmieci, jednorazowe rękawiczki i do pracy. W kilka chwil worki wypełniły się po brzegi śmieciami. Dzieci zastanawiały się dlaczego dorośli rzucają śmieci gdzie popadnie? dlaczego nie dbają o otaczające środowisko  i przyrodę? przeciez to jest nasz skarb, który na służyć następnym pokoleniom.

26.11.2012

W Radzyminie i Ossowie

Postawę i uczucia patriotyczne trzeba kształtować i rozwijać już od najmłodszych lat, dlatego też nasze przedszkolaki również dbają o tę stronę swojego rozwju. Szlakiem patriotycznym zwiedziły cmentarz w Radzyminie i Ossowie. Oddały hołd poległym żołnierzom, obejrzały "galerię" zdjęć, zobaczyły miejsce, w którym wylądował swoim helikopterem Papież podczas swojej pleigrzymki w czerwcu 1999 roku, zobaczyły dęby pamięci, miejsce w którym poległ ksiądz Ignacy Popiełuszko. Wycieczka ta byłą dla naszych przedszkolaków lekcją patriotyzmu i historii.

14.11.2012

Nasze wydarzenia w pierwszym półroczu

DOŻYNKI
W tym roku chociaż pogoda zrobiła nam psikusa i zabawa dożynkowa zamiast w ogrodzie odbyła sie w przedszkolu to zbawa była bardzo udana. Sympatyczni prowadzący nie pozwolili gościom nudzić się nawet przez chwilę. I dzieci i ich rodzice chętnie uczestniczyli we wszystkich proponowanych konkurencjach. Uwieńczeniem zabawy było smaczny poczęstunek, każdy znalał coś dla siebie - i smakosze domowego smalcu, i smakosze grochówki i smakocze placków ziemniaczanych.

31.08.2012

„Sześciolatku! Nie czekaj! Idź do szkoły!"

program konkursowy Ministerstwa Edukacji Narodowej pn.: „Realizacja szkolnych projektów promujących przyjazną adaptację dzieci w edukacji szkolnej”.