Rok szkolny 2013 - 2014


22.08.2014

Dni adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy dzieci 3 i 4 letnie, które zostały przyjęte do naszego przedszkola na dni adaptacyjne od 26.08 do 28.08.2014 w godzinach 10.00 - 11.30.

 

Bardzo prosimy o zabranie kapci dla dzieci i dla opiekunów.

 

Podczas zabaw adaptacyjnych opiekunowie przebywają w sali wspólnie z dzieckiem lub na terenie przedszkola.

 

Dzieci 5 i 6 letnie, przyjęte do przedszkola - rozpoczynają rok szkolny od 1.09.2014. W przedszkolu nie ma uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

 

Przedszkole czynne jest od 6.30 do 17.00

 

30.06.2014

PODRÓŻE KOTA W BUTACH

25.06.2014

"Lato w mieście 2014"

Link do strony Urzędu Miasta, gdzie jest pełna informacja o formach opieki nad dziećmi podczas wakacji i akcji "Lato w mieście 2014"

06.05.2014

"Z PRZEDSZKOLAKAMI W XXI WIEK"

DZIĘKUJEMY!

13.05.2014

Wycieczka do Teatru i do Zoo

13 maja nasze przedszkolaki czekała niespodzianka - autokarowa wycieczka do Teatru Baj i do Zoo. W teatrze dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe "Na jagody", które naszym milusińskim bardzo się spodobało. Wiele dzieci pierwszy raz miało możliwość obejrzenia przedstawienia w teatrze i były pod wrażeniem klimatu, jaki panuje w teatrze. Później czekał spacer po warszawskim Zoo. Tygrys, słonie, hipopotam, papugi, małpy.... tyle tych zwierząt zobaczyły dzieci, niektóre były takie egzotyczne, niesamowite..... dzieci robiły przysłowiwie "ŁAŁŁŁ". A w chwili przerwy był czas na małe co nieco.... żeby mieć siłę wrócić do domu....

14.05.2014

VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Bajkowe Przedszkole"

W Przedszkolu nr 6 im. Bajka odbył się VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej "BAJKOWE PRZEDSZKOLE" pod patromatem Burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara. Nasze przedszkole reprezentowali: Tosia i Zosia Sz. z grupy II - które zdobyły wyróżnienie oraz Zuzia S. i Maciuś Z. z grupy V. Najmłodszych wykonanwców oceniało profesjonalne jury. Niejeden młody artysta miał tremę, ponieważ piwerwszy raz występował przed tak dużą publicznością, ale gdy tylko usłyszeli "swój" podkład muzyczny czuli się jak przysłowiowa ryba w wodzie.

12.05.2014

Żywienie w przedszkolu

Drodzy rodzice, w związku z artykułem na www.onet.pl, dotyczącym żywienia w szkołach i przedszkolach we Wrocławiu – chciałam rozwiać Państwa wątpliwości na temat żywienia dzieci. W naszym przedszkolu w żywieniu nie stosujemy produktów przetworzonych – nie używamy mrożonek zup, gotowych sosów mieszanek przypraw z konserwantami, zup w proszku i gotowych koncentratów. W żywieniu wykorzystywane są produkty naturalne i nieprzetworzone. Zakupy dokonywane są systematycznie i produkty do żywienia Państwa dzieci są zawsze świeże. Od lat korzystamy z produktów od sprawdzonych dostawców. Jadłospis układany jest tak, aby był urozmaicony i dzieci miały dostarczone wszystkie składniki pokarmowe. Posiłki nie powtarzają się (dekadowy jadłospis) i są różnorodne. Staramy się zminimalizować ilość cukru i soli w posiłkach. Dla zdrowia dzieci raz w tygodniu przygotowywane są świeże soki (z marchewki i jabłek), na drugie śniadanie podajemy dzieciom surową marchewkę do chrupania, owoce lub jogurty.

14.05.2014

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Klaudia z grupy V  "Promyczki" zdobyła WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim konkursie "PREZENTOWE INSPIRACJE" organizowanym przez Przedszkole Tęczowy Kącik w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!!!!

09.05.2014

BIEDRONECZKI na wycieczce w piekarni

17.02.2014

Ogólnopolski projekt - "Szkoła współpracy"

Nasz przedszkole uczestniczy w projektie „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". Jest to ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze, która jest odpowiedzialna za realizację głównych zadań projektu.

08.05.2014

Zielony Motyl

Miło nam poinformowac, że nasze przedszkole zdobyło I miejsce w powiatowym konkursie ekologicznym "Zielony motyl",  organizowanym przez Starostwo w Wołominie.

08.05.2014

Grupa III na Farmie Iluzjii

Wycieczka do parku edukacji i rozrywki „Farma Iluzji”
W dniu 06.05.2014 Grupa III „Skrzaty” udała się na wycieczkę na Farmę Iluzji w Mościskach. Podróż, chociaż długa, upłynęła w milej i radosnej atmosferze. Po przybyciu na Farmę powitała nas sympatyczna pani przewodnik, która oprowadzała nas po parku edukacji i rozrywki. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od „Lekcji iluzji na wesoło”, podczas której pani przewodnik odkryła przed nami kilka interesujących tajemnic. Następnie udaliśmy się do Wiklinowego Labiryntu, gdzie czekało nas nie lada wyzwanie, odnaleźć drogę do wyjścia. Po wykonaniu zadania udaliśmy się do Tunelu Tajemnic, którego przejście wymagało dużej odwagi, ale nam się udało! Po małej lekcji strachu przeszliśmy na Ścieżkę Zdrowia gdzie poprawialiśmy swoją kondycję, aby nabrać siły do dalszej wędrówki na Szlaku Trapera, czyli do przygody na mokradłach pełnych niespodzianek. Po udanej przeprawie po mokradłach przyglądaliśmy się małym króliczkom i kucykom: Czarusiowi i Gwiazdeczce. Dużym zaskoczeniem były dla nas: Lewitujący kran, Studnia nieskończoności, Meble olbrzyma, Lewitujące piłeczki oraz Muzeum Iluzji w tym lustrzany korytarz. Miłym zaskoczeniem była dla nas Latająca Chata Tajemnic, urocza w środku chociaż ciężko było nam się poruszać się w tym tajemniczym domku. Nasz pobyt zakończyliśmy wspaniałą zabawą na Drewnianym placu zabaw i na Giga Szachach, Chińczyku.
Po pysznej zupie i sesji upamiętniającej nasz pobyt na farmie udaliśmy się do autokaru, aby po całym dniu atrakcji i emocji powrócić do naszego przedszkola.

11.05.2014

Powiatowy Przegląd Piosenki o Zdrowiu

Dnia 11.04.2014. dzieci z gr. "Kotki" wzięły udział w Powiatowym Przeglądize Piosenki o Zdrowiu, który odbył się w MDK w Wołominie. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: "Trzy sposoby na zdrowie" i zajęły II miejsce. Gratulujemy!!!

08.05.2014

Przedszkolaki kucharzą

Kanapki ? ... sałatkę? ... postanowiliśmy, że tym razem wspólnie z paniami, babciami i mamami zrobimy domowy chleb i ciasto - pyszną babkę...Pprodukty są, chęci są, ręce umyte, więc nie traćmy czasu i zabierajmy się do dzieła....  Nasze kucharzenie momentami przebiegało burzliwie, kazdy chciał pomóc..... Ciasto wyrobione, formy wysmarowane, piekarnik nagrzany..... i teraz czekamy na efekty.............. Jak to długo się piecze, ile jeszcze? ..mymmm a jak ładnie pachnie w przedszkolu..... O! nareszcie!!! no to próbujemy....ALE PYCHA!!!! MNIAM!!

07.05.2014

PROMYCZKI zwiedzają Komendy: Policji i Straży Pożarnej

Dzieci z grupy V dzięki uprzejmości naszych wołomińskich służb mundurowych Policji i Straży Pożarnej miały możliwość przyjżenia się z bliska komisariatom, wozom policyjnym i strażackim, pracy pań i panów w wyżej wymienionych służbach. Z wielkim zaciekaiweniem podziwiały wszytsko to, co pokazywali nam "Nasi Przewodnicy", zadawali mnustwo pytań..... utrwaliły sobie wiedzę dotyczącą bycia bezpiecznym w życiu codziennym, jak zgłaszać telefonicznie niebezpieczeństwo.... niejedna przedszkolanka i niejeden przedszkolak przyrzekli, że jak dorosną to zostaną albo policjantką/policjantem albo strażaczką/strażakiem.

08.05.2014

Kotki w GALERII PRZY FABRYCZCE

Dnia 14.03.2014. gr "Kotki" wybrała się na wycieczkę do Powiatowego Centrum Dziecictwa i Tożsamości w Wołomnie. Dzieci obejrzały galerię i wystawę sztuki, a także zwiedziły muzeum, w któtym podziwiały eksponaty etnograficzne z lat międzywojennych oraz z pierwszych dekad po wojnie. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie chłopskiej zagrody z naszego regionu. Na żywo zobaczyły autentyczne krosna, rzeszoto, koromysło i dziczę. Prawie każdej rzeczy można było dotknąć, obejrzeć z bliska, spróbować użyć. To była wspaniała wyczieczka.

07.05.2014

Ekologiczny Pokaz Mody

07.05.2014

Sportowy Przedszkolak 2014

XI Spartakiada Przedszkolaków odbyła się w nawiazaniu do starożytnych igrzysk olimpijskich. Dzieci poznały ich historię, dowiedziały się jakie były pierwsze dyscypliny olimpijskie. Ważnym momentem było zapalenie znicza, a także wciągnięcie na maszt flagi i złożenie ślubowania. Podczas wszystkich konkurencji panowały zasady fair play. Dzieci wzajemnie sobie kibicowały i dopingowały się. Po odbyciu wszytskich konkurencji uczestnicy jak na prawdziwej greckiej olimpiadzie otrzymały puchar oraz laur zwycięstwa.

07.05.2014

Konkurs recytatorski

II Gminny Konkurs Recytatorski odbył się pod hasłem "Brzechwa dzieciom". Uczestnicy mieli możliwośc obejrzeć i wysłuchać prezentacji o tym polskim pisarzu, a także wziąć udział w przygotowanych zagadkach. Następnie odbyła się recytacja wierszy przez uczestników. A przecież oceniało dzieci profesjonalne jury. Mimo tremy kazdy zaprezentował się najlepiej jak potrafił. Brawom nie było końca. Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w tak ważnej uroczystości.

07.05.2014

Spotkania z Afryką

W "Spotkaniu z Afryką" uczestniczyło całe przedszkole. Dzieci poznały różne rodzaje tańców afrykańskich. Nauczyły się również afrykańskiej piosenki. Aktywnie uczestniczyły w trakcie spotkania. Poznały różne rodzaje muzyki afrykańskiej, przy której dzieci się świetnie bawiły. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni.

07.05.2014

Pierwszy Dzień Wiosny

30.03.2014

„CHROŃ SIĘ PRZED KLESZCZAMI WSZYSTKIMI SPOSOBAMI!”

12.02.2014

Sześciolatki w szkole - artykuły dla rodziców

Polecamy artykuły, które przybliżają tematykę dziecka sześcioletniego w szkole.

16.03.2014

Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie I

16.03.2014

Zabawa ostatkowa

Nasze przedszkolaki okres karnawału pożegnały na zabawie ostatkowej, którą specjalnie dla dzieci poprowadzili zaproszeni do przedszkola dj-e z Radia LIVE. Dzieci tańczyły do ostatnich sił przy największych hitach, zabawa była tak przednia, że niejeda tancerka i tancerz nie mięli sił - a to najlepszy znak, że zabawa się udała.

25.02.2014

Bal karnawałowy

Hura! nareszcie, to już dziś! już dziś jest  BAL KARNAWAŁOWY! Tak cieszyły się nasze przedszkolaki, które o sowich przebraniach mówiły już od tygodnia. Jak na prawdizwym balu karnawałowym przystało - każdy był doskonale przebrany, każda księżniczka była urocza, każdy kowboj zwinny i szybki..... Pomysłów na przebranie było co niemiara, niektórzy zakamuflowali się nie do poznania. Ale ale bal to również muzyka - której także nie zabrakło, było głośno, szybko, aż niektórym brakło tchu i musieli chwilkę odpocząć ........

10.02.2014

Zakończyliśmy akcję "Góra grosza"

Zakończyliśmy akcję „Góra Grosza”

09.02.2014

Zimowy Turniej Sportowy

W środę 5 lutego w naszym przedszkolu odbył się ZIMOWY TURNIEJ SPORTOWY PRZEDSZKOLAKÓW.  Dla naszych milusińskich przygotowane były przeróżne konkurencje: pokonywanie zimowego toru przeszkód, zimowe przeciąganie liny, zimowe zapasy, rzucanie do celu, wyścigi sanek, zimowe "orzełki". Wśród dzieci zapanował prawdziwy duch rywalizacji i nie zapomonały one oczywiście o zasadzie fair play. Zabawy było co niemiara, wszytskie dzieci były szczęśliwe, wszyscy  uczestnicy zajęli piewsze miejsca.

07.02.2014

"Zboża zjadamy, energię z nich mamy"

Dziekujemy Rodzicom, którzy wspierają nas w realizacji programu "Piramida żywienia przedszkolaka". Dzięki Państwa pomocy dzieci przygotowywały owocowo-warzywne sałatki, poznały różnorodne produkty zbożowe, różne rodzaje kasz, makaronów, smakowały różnych rodzajów chleba i dowiedziały się, jakie produkty warto spożywać.

02.02.2014

Wycieczka do Holandii

Dnia 28 stycznia, we wtorkowy poranek pani Jadzia zaprosiła wszytskie przedszkolaki na wycieczkę po Holandii. Z ciekawością dzieci oglądały zdjęcia na tablicy multimedialnej i słuchały uważnie interesujących opowieści o jednym z Krajów Unii Europejskiej. Następnie obejrzały film edukacyjny "Jak powstaje żółty ser?". W celu utrwalenia wiadomości udały się z paniami do sali starszaków, gdzie miały możliwość zwiedzenia "Mini - Holandii".

02.02.2014

Prawidłowy rozwój mowy dziecka

PRAWIDŁOWY ROZWÓJ DZIECKA

27.01.2014

Diagnoza przedszkolna

Polecamy bardzo ciekawą stronę, na której zamieszczone są materiały dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, ale rodzice również moga skorzystać. Warto poczytać o umiejętnościach, które powinno osiągnąć dziecko idące do szkoły. Razem z dzieckiem można wykonać różne ćwiczenia, aby samodzielnie ocenić nad jakimi sferami nalezy popracować.

13.01.2014

Ćwiczyć każdy może

Ponad 4 tys. szkół i przedszkoli w akcji „Ćwiczyć każdy może" w tym również Przedszkole nr 5 w Wołominie im. „Kota w butach”
Wszystkie działania „Roku Szkoły w Ruchu" promują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.
Aktywność fizyczna, w tym regularne uprawianie sportu, w połączeniu ze zdrowym żywieniem, jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia na wszystkich etapach życia człowieka. Dzieci i nauczyciele przystąpili do koalicji na rzecz rozwoju i upowszechniania aktywności fizycznej.

05.01.2014

Nasze spotkania wigilijne

Okres przedświąteczny to czas magiczny. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci wspólnie z Paniami przygotowują przedstawienia świąteczne i jasełkowe, podczas których niejednemu w oku kręci się łezka wzruszenia. Następnie zgodnie z tradycją wszyscy wspólnie przełamują się opłatkiem i uczestniczą w skromnym poczęstunku. 

05.01.2014

Mikołaj po staropolsku

W okresie przedświątecznym nasze przedszkolaki odwiedził wyczekiwany cały rok gość, którym był nie kto inny jak sam MIKOŁAJ ze swoją pomocnicą KRAKOWIANKĄ. Dzieci wspólnie z krakowianką powitały Gościa jak należy - chlebem. Podczas wspólnej rozmowy i zabawy przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że ponownie cały kolejny rok będą grzecznymi i uśmiechniętymi dziećmi, a w zamian za dotrzymanie tegorocznych obietnic i zaśpiewanie piękne kolęd i świątecznych piosenek, otrzymały wspaniałe prezenty.

15.12.2013

Przedstawienie jasełkowe w grupie IV dla zaproszonych gości

15.12.2013

Spotkanie z podróżnikami i wyprawa do Indonezji

Nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście- podróżnicy i aktywiści ZUZA NARUSZEWICZ I ADAM MARKUSZEWSKI. Podczas spotkania pokazywali piękne widoki z Indonezji, opowiadali  o postępującej deforestacji Borneo ale również o tym, w jaki sposób można ochronić ostatnie setki hektarów pierwotnego lasu deszczowego, dlaczego las jest taki ważny i co przynosi ludziom, którzy żyją w jego pobliżu i dlaczego nie
opłaca się wycinać go dla tworzenia połaci palmy olejowej, opowiadali również o edukacji ekologicznej w Indonezji jak również o obumierającej rafie koralowej i o tym dlaczego jest kluczowa dla utrzymania równowagi w
oceanach i w jaki sposób można ją restaurować. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczajace, gościom serdecznie dziękujemy za spotkanie i piękne slajdy i podzielenie się swoimi doświadczeniami.

12.12.2013

Spacer Traktem Królewskim w Warszawie

Skrzaty i Promyczki w Warszawie podziwiały piękną przedświatyeczną dekorację ulic. Z bliska zobaczyły pomnik Mikołaja Kopernika, Belweder, kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski oraz słynną warszawską choinkę.

12.12.2013

Manufaktura cukierków

Nasze przedszkolaki z grup SKRZATY i PROMYCZKI w MANUFAKTURZE CUKIERKÓW  w Warszawie poznawały tajniki wytwarzania cukierków i lizaków. Od początku do końca uczestniczyki w procesie tworzenia tych kolorowych, pachnących pyszności. Wiedzą jak powstaje karmel, jak nadaje się mu kolor czerwony, niebieski a jak biały, jak się "kręci", "rozciąga" masę, jak "kroi się cukierki", a jak nawija na patyczek..... myyy pycha te cukierki.. a te lizaki?! jakie one kolorowe!!!!!

15.12.2013

Mikołajki

6 grudnia w dniu swoich imienim nasze przedszkolaki odwiedził Mikołaj. Spotkanie z goście było nie lada atrakcją dla milusińskich. Wspólnie z Mikołajem dzieci uczestniczyły w różnych zawodach, quizach i zabawach tanecznych. Złożyły również przysięga, żę będą wzorowymi przedszkolakami przez cały swój pobyt w przedszkolu. Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci z większymi podarkami przy następnym spotkaniu które będzie miało miejsce już niebawem, a teraz ma dla nich "przedsmak" tego co je czeka za super postawę przedszkolaka - skromne podarki.....

12.12.2013

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Ania z grupy V zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "TUWIM I BRZECHWA MOIMI ULUBIONYMI AUTORAMI WIERSZY"  organizowanym przez EUROPEJSKIE PRZEDSZKOLE KLUB KUBUSIA PUCHATKA IV w Kiełczu. Ani serdecznie gratulujemy!!!

08.12.2013

Wnioski z ankiety dotyczącej żywienia

Pod koniec września skierowaliśmy do Państwa krótką ankietę dotyczącą żywienia w przedszkolu. Na ankiety odpowiedziało 56 osób (36% wszystkich rodziców).

08.12.2013

Spotkanie z dietetykiem

Rodzice i dzieci z grupy "Promyczki" wzięli udział w spotkaniu z panią Ewą Jarosz, która jest dietetykiem w Centorum Dietetycznym Natruhouse. Dzieciom i rodzicom przybliżyła problematykę właściwego odżywiania naszych milusińskich, pomogła rozwikłać nurtujące rodziców problemy zwiazane z dietą i przyzwyczajeniami żywieniowymi. Dzieci poprez "Zabawę z piramidą żywienia" uczyły się które produkty powinny spożywac codziennie, a które mogą tylko od czasu do czasu.

08.12.2013

Andrzejki w przedszkolu

05.12.2013

Andrzejki w grupie IV wspólnie z rodzicami

Wieczór dnia 29 XI był dla grupy "KOTKÓW" i ich rodziców niecodziennym wydarzeniem, bowiem niespodziewanie zjawiła się wróżka Rozalinda, która wprowadziła wszytskich w świat magii, czarów i fantazji. Wróżbom i zabawie nie było końca. Te chwile na długo zostaną w naszej pamięci.....

03.12.2013

Zapraszamy na bezpłatną wycieczkę do Indonezji :)

W ramach projektu Zrozum świat – przedszkola (World from Our Doorstep), zapraszamy dzieci i rodziców na pokaz filmu "Indonezja: jedność w różnorodności".

28.11.2013

Podróżujemy po kontynentach

W ramach udziału w projekcie "ZROZUM ŚWIAT" organizowanego przez IGO na listopadowym spotkaniu dzieci wspólnie z Zogiem "podrózowały" po kontynentach, poznawały mieszkańców w zbliżonym wieku  z różnych krajów na świecie. Wspólnie zastanawiały się czy pomimo teżgo, że mają inny kolor skóry, inne oczy, inne ubranie, mieszkają gdzie indziej to się różnią od nas Polaków czy nie, czy maja podobne zainteresowania, czy bawią się w podobne zabawy, czy też chodza do przedszkola? co lubią robić.

28.11.2013

Spotkanie ze Strażą Miejską

Bezpieczeństwo to bardzo ważny i poważny temat. W ramach tej tematyki dzieci spotakały się z przedstawicieleką Straży Miejskiej, która uświadamiała dzieciom zagrożenia jakie płyną ze strony nieznanych osób, które "zaczepiają" dzieci, ze strony zwierząt, jakie czychaja na nie niebezpieczne sytuacje w domu, czy podczas zabaw na świeżym powietrzu i jak nalezy się zachować w takich i podobnych sytuacjach.

28.11.2013

Pasowanie na przedszkolaka

Najmłodsze nasz przedszkolaki stały się już dzielnymi zuchami - nie płaczą, nie marudzą, z chęcią przychodzą codziennie do przedszkla aby móc spotkać się ze swoimi koleżankami i kolegami, nauczyć się nowych, mądrych rzeczy, a w związku z tym stay się prawdziwymi przedszkolakami i zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków przedszkola im. Kota w butach. NAjpierw dzieci zaproszonym gościom zaprezentowały przygotowany pieczołowicie program artystyczny - dla większości z nich to był pierwszy w życiu występ dla tak dużej publiczności, następnie złożyły uroczystą przysięgę, i wspólnie z gośćmi udały się na skromny poczęstunek uwieńczajacy tak ważną dla nich uroczystość. 

18.11.2013

Gość z Ugandy w ramach programu ZROZUM ŚWIAT

Nasze przedszkole bierze udział w programie ZROZUM ŚWIAT , którego twórcą jest IGO, w ramach którego oprócz sympatycznego zielonego stworka ZOGA dzieci odwiedzają ciekawi goście. Dziś dzieci odwieził gość z Ugandy pan Ali Bado i pani Gabriela Bado, którzy rozmawiali z dziećmi na temat różnych przypraw. Wspólnie z dziećmi dociekali skąd mogą one pochodzić, jak je się wytwarza, produkuje, jak możemy się odwdzięczyć ludziom, ktrzórz je dla nas "wyprodukowali", szukano wspólnie odpowiedzi czy te przyprawy są nam potrzebne, jak możemy je wykorzystywać, czy wpółpracowanie ludzi z różnych kontynentów jest możliwe i potrzebne.

18.11.2013

Śladami patriotyzmu w Radzyminie i Ossowie

Szacunku do Ojczyzny, symboli narodowych, żołnieży poległych w bitwach za nasz Kraj, należy uczyć już od najmłodszych lat. Nasze przedszkolaki rozwijały i pielęgnowały swoje uczucia patriotyczne i kształtowały należyty szacunek Polsce poprzez "poszerzanie horyzontów" na wycieczce w Radzyminie i Ossowie. Dzieci zdobyły wiadomości dotyczące Bitwy z 1920 roku, odwiedzin Papierza Jana Pawła II, a poległych uczciły chwilą ciszy i zapaleniem zniczy nad ich mogiłami.

06.11.2013

Punkt pomocy w kryzysie

W Wołominie działa Punkt pomocy w kryzysie. Jesli ktoś jest w trudnej sytuacji, szuka pomocy dla siebie lub swoich bliskich - może skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów.

04.11.2013

SZLAKIEM STARYCH DĘBÓW

W październiku nasze przedszkolaki odwiedziły rezerwat DĘBINA w Ostrówku, gdzie odbyły wycieczkę SZLAKIEM STARYCH DĘBÓW. Podczas lekcji przyrodniczej z panem Leśniczym dzieci poszerzyły posiadane już jak również zdobyły nowe wiadomości dotyczące świata roślin i świata zwierząt, rozwinęły swoje zainteresowania przyrodnicze. Po ciekawym spotkaniu dzieci miały okazję spróbować długo wyczekiwanej kiełbaski z grilla, a następnie w "czasie wolnym" mogły  "pobrykać" na ekologicznym placu zabaw.

29.10.2013

List do rodziców

Drodzy Rodzice,

21.10.2013

Programy realizowane w bieżącym roku szkolnym

W bieżącym roku szkolnym realizujemy razem z dziećmi następujące programy, które wykraczają  ponad podstawę programową.

16.10.2013

Prezydent podpisał tzw. ustawę sześiolatkową

W piątek (11 października) prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty, tzw. ustawę sześciolatkową.

30.09.2013

Ricky Lion w naszym przedszkolu

19.09.2013

Ankieta dotycząca żywienia

W przedszkolu będą wyłożone ankiety dotyczące upodobań zywieniowych Państwa dzieci.

04.09.2013

Pierwsze zabawy Maluszków

Pierwsze dni dla najmłodszych przedszkolaków i ich rodziców są trudne. Mimo, że dzieci jeszcze płaczą przy rozstaniu, w ciągu dnia spędzają w przedszkolu miłe chwile i coraz bardziej przyzwyczajają się do nowej sytuacji. Życzymy rodzicom cierpliwosci podczas tych pierwwszych dni i zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze wspólnej zabawy maluszków.

04.09.2013

Dni adaptacyjne

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dni adaptacyjnych.