Rok szkolny 2014 - 2015


18.08.2015

DNI ADAPTACYJNE DLA 3-LATKÓW

W dniach 24 i 25 sierpnia 2015r. w godzinach 10.00 – 11.30 zapraszamy dzieci wraz z jednym z rodziców/opiekunów  do sali na I piętrze.
Prosimy, aby dzieci i osoby dorosłe miały ze sobą obuwie na zmianę. W czasie kiedy dziecko jest w sali rodzice/ opiekunowie muszą przebywać na terenie przedszkola.


Dla dzieci 4 i 5 letnich, które zostały przyjęte do naszego przedszkola, nie organizujemy dni adaptacyjnych, gdyż dołączają one do istniejących już grup. Mogą one uczestniczyć w adaptacji z grupą maluszków, mogą w ramach zapoznania się z przedszkolem w tym czasie wraz z rodzicami odwiedzić nasz plac zabaw.

18.08.2015

NOWY ROK SZKOLNY

W przedszkolu nie ma uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

21.07.2015

Wakacje w przedszkolu

Dyskoteka z panem Bartkiem Domańskim

13.07.2015

02.07.2015

OPŁATY ZA DYŻUR

OPŁATY ZA DYŻUR
W dniu jutrzejszym, tj. 3.07.2015 (piątek) otrzymają Państwo paski z kwotami do wpłat, które naliczone są zgodnie z zawartą umową.

15.07.2015

Jak powstają torebki foliowe?

W dniu 15.06.2015. grupę V PROMYCZKI  odwiedziła mama Roksany P. . Mama pracuje przy produkcji ekologicznych torebek foliowych. Na spotkaniu pokazała dzieciom granulat z którego wykonuje się torebki. Celem prezentacji było pokazanie dzieciom różnego rodzaju torebek /wielkość, kształt, kolor/. Aż trudno uwierzyć, że z małych białych granulek powstają tak piękne torebki. Mamie Roksany dziękujemy za ciekawe spotkanie.

15.07.2015

Uroczyste zakończenia roku przedszkolnego

Nasze przedszkolaki bardzo lubią chodzić do przedszkola. Każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla nich przyjemnością, wyzwaniem, niespodzianką, czymś niepowtarzalnym oraz ciężką pracą "skrojoną" na miarę ich możliwości. Po roku ciężkiej pracy również dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą upragnione wakacje, kiedy nareszcie będą mogły dłużej pospać, cały dzień "nic nie robić", po prostu leniuchować.... Dzieci zanim pożegnały przedszkole wspólnie z paniami przygotowały programy artystyczne dla swoich rodziców, na których mogły zaprezentować "szczyptę" tego, czego nauczyły się w ciągu całego roku szkolnego. Zaprezentowały swoje umiejętności z języka angielskiego, umiejętności aktorskie, taneczne, piosenkarskie i recytatorskie. Nie jednemu małemu i dużemu zakręciła się łezka w oku, a zwłaszcza tym, którzy od września będą uczyć się w szkole. Wszystkim naszym przedszkolakom i ich rodzicom jak również personelowi placówki życzymy szczęśliwych i niezapomnianych w pozytywne wrażenia wakacji i energii na kolejny rok szkolny/przedszkolny

15.07.2015

Zabawy z wolontariuszami

24.06.2015

Z wizytą w SP 7

Dzieci z grupy V i IV odwiedziły w dniu 17.06.2015. Szkołę Podstawową nr 7 im. Królowej Jadwigii. Celem odwiedzin było zapoznanie się z budynkiem szkoły oraz różnymi pomieszczeniami (szatnia, sala gimnastyczna, świetlica, klasy lekcyjne). Dzieci uczestniczyły w lekcji klasy I. Miały możliwość siedzieć w ławkach, oglądać zeszyty oraz podręczniki, wyposażenie plecaka. Otrzymały również zadania do wykonania. Wylosowały różne obrazki, które musiały pokolorować, a następnie wyciąć i umieścić w prawidłowymplecaku na tablicy. |Wysłuchały rónież piosenki w wykonaniu ucznów, po czym same zaprezentowały swoją piosenkę. Odwiedziny w szkole były bardzo owocne w ciekawe doznania. Wszyscy stwierdzili, że szkoła im się bardzo podobała. 

12.06.2015

Wycieczka grup młodszych

12.06.2015

Wycieczka do Nadleśnictwa Garwolin

W zagrodzie dzikich zwierząt w Cyganówce dzieci mogły z bliska zobaczyć gatunki zwierząt występujące w stanie dzikim: jelenie, sarny, daniele oraz dziki. Zobaczyły osobliwość hodowli - konika polskiego. Na  ścieżce edukacyjne zdowyły wiele ciekawych wiadomości dotyczących leśnych zwierząt, w konkurencjach sportowych mogły porównać się "z leśnymi sportowcami". 

12.06.2015

Bal rodzinny w ogrodzie

2 czerwca dla naszych milusińskich i ich rodzców była przygotwana niespodzianka - BAL RODZINNY W OGRODZIE. "Kwiatkowe żarty" - myśl przewodnia tego soptkania przeplatała różne konkurencje dla małych i dużych, wspólne śpiewanie i tańce. Nawet pogoda tego dnia dopisywała dzięki czemu uczestnicy zabawy mięli jeszcze lepsze humory. A dodatkową , smakowitą niespodzianką, zwłąszcza dla starszych głodnych po pracy uczestników , była pyszna grochówka i kanapki z domowym smalcem. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły wspólnie ze swoimi rodzicami spędzić mile czas na zabawie.

12.06.2015

Dzień dziecka

Dzień Dziecka to zawsze jest szczególny dzień dla naszych milusińskich, czują się wtedy "bardzo ważni". W przedszkolu czakało na nich mnustwo atrakcji: malowanie twarzy, zagadkowy quzi, sporotwe konkurencje, dyskoteka na świeżym powietrzu, wspólne śpiewanie ulubionych piosenek, bańkowe zabawy...... jedym słowem nie było nawet chwili na nudę, każdy znalazł coś dla siebie. Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń było uroczyste odkrycie tajemniczego przedmiotu, który od kiku dni znajdował się w ogordzie. Mamy nadzieję, że niespodzianka udała się!!!!

12.06.2015

Przegląd artystyczny GWIAZDECZKI 2015

W tym roku nasze przedszkole na przeglądzie artystycznym GWIAZDECZKI 2015 reprezentowała grupa V "ROMYCZKI" z programem "Wiosenne inspiracje". Podczas przeglądu przedszkolaki  z róznych przedszkoli prezentowały swoje liczne talenty: taniec, śpiew, gimnastyka artystyczna, a wszystko okraszone było kolorowymi kostiumami i wpadajacą w ucho muzyką. Zgromadzona publiczność była pod urokiem wszytskich uczestników. Każdy był zwycięzcą. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi wystąpienia przed tak dużą publicznością i życzymy sukcesów w dlaszym ujawnianiu swoich talentów i ich pielegnowaniu.

01.06.2015

Z wizytą w szkole

Przedszkolaki z wizytą w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego
Nasze przedszkole juz od wielu lat współpracuje z sąsiedzką szkołą na ulicy Miłej. W odpowiedzi na zaproszenie Pani Moniki Kisielińskiej – mamy Krzysia, dnia 29.05.2015 grupa IV „Skrzaty” odwiedziła Zespół Szkół przy ulicy Miłej. Pani Monika oraz Pani Ewelina Sztanga – Jankowska przywitały nas niezwykle serdecznie. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących tolerancji. Dzieci poznały historię dziewczynki, która była niepełnosprawna, jednocześnie funkcjonując tak jak inne dzieci w szkole, mając wielu przyjaciół. Dzięki czemu dzieci miały możliwość zobaczenia, iż nie należy dyskryminować osób, które są trochę inne. Oglądaliśmy zdjęcia osób niepełnosprawnych, które dzięki wytrwałości i pracy osiągnęły wiele, jak np. Natalia Partyka, ponieważ każdy człowiek ma wiele możliwości, zależy tylko jak je spożytkuje. Dzieci miały możliwość same poczuć, jak trudno jest funkcjonować nie widząc, dzięki zadaniom, które miały do wykonania. Poznaliśmy też „makaton” – system gestów, za pomocą którego można wyrazić uczucia, potrzeby. Pani Monika i Ewelina przedstawiły też pomoce, które okazują się często niezbędne do funkcjonowania osób o pewnych dysfunkcjach. Poznaliśmy też patrona szkoły – ks. Jana Twardowskiego, który jest autorem wiersza o biedronce, o której tak wiele rozmawialiśmy w tym tygodniu, w związku z naszym tematem tygodnia, dlatego dzieci wykonały biedroneczki, a na pamiątkę wizyty na odwrocie widniał wiersz wspomnianego patrona. Na koniec mieliśmy możliwość degustacji przepysznych słodkości. Jedne zajęcia, a tak wiele zdobytej wiedzy! DZIĘKUJEMY!

01.06.2015

ABC szczotkowania jamy ustnej

ABC szczotkowania zębów w przedszkolu
Zatroszczmy się razem o zdrową przyszłość naszych dzieci! W życiu każdego człowieka wyróżniamy dwa okresy wyrzynania się zębów. Pierwszy odnosi się do zębów mlecznych, natomiast drugi dotyczy uzębienia stałego. Okresy te są związane z ogólnym procesem dojrzewania i rozwoju organizmu dziecka. W ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” realizujemy starania o zdrowe zęby naszych podopiecznych. Realizacja programu została przeprowadzona w oparciu o obejrzany film pt. „Królik Pampiś uczy dzieci”. Nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez wychowawców grup, mających na celu zaprezentowanie prawidłowego sposobu mycia zębów. Dzieci miały możliwość wyćwiczyć nawyk poprawnego ruchu szczoteczką na pokazowym modelu szczęki, a także umiejętności prawidłowego mycia zębów poprzez praktyczne działania w przedszkolnej toalecie. Poznały również znaczenie takich pojęć jak: osad, nic dentystyczna, bakterie, ubytki, fluor oraz poznały prawidłowe sposoby pielęgnowania zębów i dziąseł. Rozmowa kierowana poprowadzona po prelekcji filmu pozwoliła na ugruntowanie wiedzy dotyczącej dbałości o higienę jamy ustnej. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, a wiedza zdobyta podczas nich jest systematycznie utrwalana każdego dnia.

27.05.2015

"CZTERY KONTYNENTY"

W poniedziałek (25.05.2015) nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony z naszymi dziećmi sympatyczny i zawsze uśmiechnięty RICKY, który tym razem zabrał dzieci w podróż po kontynentach. Nasz gość przybliżył dzieciom obowiązujące stroje i muzykę na danej szerokości geograficznej. Ricky przybliżył dzieciom magię zwykłego życzliwego uśmiechu oraz pomagał krzewić postawę tolerancji dla dzieci o innym niż nasz kolorze skóry.  "Cztery kontynenty" to zabawa muzyczna,która bardzo dzieciom się podobała i zarazem bardzo pożyteczna, gdyż przez zabawę uczyła pozytywnego stosunku do świata.

22.05.2015

Wycieczka do BAŁTOWA do JURAPARKU

19 maja 2015r. nasze przedszkolaki czekało nie lada wyzwanie - stawić się w przedszkolu na godzinę 6:30. A dleczego? Zaplanowana była autokarowa wyprawa do Bałtowa, gdzie dla naszych dzieci przygotowane były niespodzianki w JURAPARKU. A tu moc wrażeń: dzieci stanęły oko w oko z prrhistorycznymi gadami - i tymi mniejszymi i tymi ogromnymi, w oceanarium oglądały podwodny świat - bez strachu się nie obyło, zwłaszcza gdy ogromny rekim chciał pożreć niejednego malca. W zwierzyńcu podziwiały ptaki różnego gatunku, zwierzęta domowe. Na samochodowym safari z bliska przyjrzały się strusiom, danielom, dzikom, lamom, żubrom.... i jeszcze kilku ciekawym czworonogom. A na warsztatach "wyrabiały" własne skamieliny.
Dzień ten był dla dzieci niezwykły - całodzienna wyprawa autokarem oraz  róznorodne atrakcje. Wszyscy zmięczeni, ale zadowoleni i szczęśliwy wróciliśmy do Wołomina, gdzie gromadnie na swoje pociechy pod przedszkolem czekali  rodzice.

27.05.2015

Warsztaty "Czerpanie papieru"

05.05.2015

ZDJĘCIA Z BALU KARNAWAŁOWEGO

Drodzy Rodzice, na stronie www.galeria.kondraciuk.eu są do obejrzenia zdjęcia z balu karnawałowego.

03.05.2015

Spotkanie z VIKASEM KUMAREM gościem z Indii

27 kwietnia nasze przedszkole odwiedził gość z Indii - pan Vikas Kumar, który jest przedstawicielem TARA projects – organizacji zrzeszającej spółdzielnie Sprawiedliwego Handlu. Spotkanie odbyło się dizęki uprzejmości  Instytutu Globalnej Odpowiedzialności oraz Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu - z którymi nasze przedszkole współpracuje w ramach udziałau w projekcie "Zrozum świat - przedszkola".  Pan Vikas Kumar jest przedstawicielem dorbnych producentów z Indii, którzy zajmują się wytwarzaniem żywności i przedmiotów codziennego użytku zorganizowanych w certyfikowanych spółdzielniach Sprawiedliwego Handlu. Nasz gość przybliżył przedszkolakom i ich rodzicom powyższą tematykę. Wyjaśnił dlaczego to jest takie ważne, abyśmy kupowiali produkty z zagranicy oznaczone specjalnymi znakami Sprawiedliwego i Zrównoważonego Handlu, jakie to ma ogromne znaczenie dla wytwórców tych produktów. Niespodzianką dla uczestników było spróbowanie herbaty, kawy i przekąsek pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu.

26.04.2015

XII Sportowy Turniej Przedszkolaków

XII Sportowy Turniej Przedszkolaków odbył się pod przewodnim hasłem "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH". Wszystkim uczestnikom nie zabrakło ani hartu ducha, ani chęci rywalizacji czy zdobycia pucharu. Konkurencje, które stały przed zawodnikami, wcale do prostych w wykonaniu nie należały, chociaż dla kibiców na trybunach z punktu widza mogły wydać się wręcz banalne. Slalom z piłęczką na łyżce - która ciągle spadała, rzut do balonu - który ciągle się "bujał", jazda na traktorze - w którym pedały wolno się kręciły, nie tak jak chcieliby zawodnicy.... turlanie piłki miotłą, która miała inne plany co do piłki... i wiele jeszcze innych konkurencji...... ale kto nie stawi czoła tak skopmlikowanym konkurencjom jak wysporotwane przedszkolaki z  naszej gminy, a zwłaszcza nasza sportowa karda z Przedszkola nr 5 ze swoim patronem na czele - Kotem w butach.

26.04.2015

Obchody dnia Ziemi

W związku z tym, iż 22.04.2015 roku obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzien Ziemi, w naszym przedszkolu przygotowania rozpoczęły się już od samego rana. Wszystkie dzieci tego dnia ubrane były na zielono, a każda grupa wraz z paniami, przygotowała przepiękny plakat promujący postawy ekologiczne. Okazało się, że jedna z naszych pań zamieniła się w starszą panią, aby zaprezentować, jak czuje się ziemia – nasza planeta, kiedy o nią nie dbamy, czyli: nie segregujemy śmieci, wycinamy drzewa, emitujemy spaliny itp. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmiku prezentującego, jak prawidłowo segregować śmieci, by żyć w czystym środowisku. Uczestniczyły w różnych zadaniach, które pokazywały, jak można wykorzystać zużyte już przedmioty i wykorzystać je do zabaw czy prac techniczno – plastycznych. Kazda grupa miała też swoje „pięć minut”, aby móc zaprezentować, czy to w formie piosenki, czy wierszyka hasła zachęcające do dbania o naszą planetę. Dzięki takim obchodom, przedszkolaki mogły w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę o tematyce ekologicznej.

26.04.2015

Konkurs recytatorski

III gminny konkurs recytatorski w tym roku odbył się pod hasłem twórczości Doroty Gelner. Uczestników było wielu, każdy doskonale przygotowany, odrobinę stremowany, ale z uśmiechami na twarzach. Nasze przedszkole reprezentowali: Gabrysia P. z grupy IV i Wiktor J. z grupy V. Uczestnikom gratulujemy odwagi, gdyż to nie lada wyczyn stanąć przed tak liczną publicznością i zarecytować z odpowiednią intonacją głosu, bez zająknięcia tak znane wiersze.... Wszytscy uczestnicy dostałi dyplomy i upominki, a Wiktor otrzymał wyróżńienie za swoją interpretację wiersza "Bosa osa". Jeszcze raz wszytskim gratulujemy!!!

10.04.2015

Z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik na nasze przedszkolaki czekało mnóstwo niespodzianek. W planetarium po układzie słonecznym dzieci oprowadzała sympatyczna wirtualna koleżanka. Dzieci mogły podziwiać poszczególne planety układu słonecznego. W sali Bzy-Bzy mogły eksperymentować z wodą, zapachami, światem iluzji. Dzieci miały mozliwość zgłebić wiedzę o człowieku - poznały poszczególne  zmysły reakcję na różne bodźce czy mogły sprawdzić swoją wytrzymałość. Dzieci chętnie eksperymentowały z siłami przyciągania, powietrzem..... Wszystkiego mogły dotknąć, osobiście "zbadać", przetestować..... miały wiele frajdy!!! 

10.04.2015

Goście ze szkoły podstawowej w Czarnej

W przedświatecznym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedziły ich starsze koleżanki i koledzy ze szkoły w Czarnej, które przygotowały współnie ze swoimi wychowawczyniami przedstawienie "Wielkanocne obyczaje", w kórym to przybiżyły dzieciom tardycję świąt Wielkiej Nocy i obrzędy jakie mają miejsce w róznych regionach Polski. Nie zabrakło dowcipu, ale również wzruszenia czy zadumy. Przedstawienie bardzo się podobało zarówno dzieciom jak i paniom.

16.02.2015

Rekrutacja do przedszkola rok szkolny 2015/2016

Zakończyła się już rekrutacja do przedszkola. Poniżej zamieszczamy terminarz rekrutacji.

31.03.2015

Wiosna w przedszkolu

Pierwszy dzień wisony to chyba bardzo wyczekiwany dzień przez wszytskich tych, którzy mają dosyć zimowej aury, którzy chciełiby aby świeciło słoneczko, było ciepło i można było pozbyć się tych grubych zimowych ubrań. Aby wiosnę zaczarować nasze przedszkole odwiedzili wiosenni goście. Koleżanka pani wiosny miałą dla dzieci niespodziani w postaci konkursów, quizów i zagadek oraz konkurencji sportowych, które dzieci okrasiły swoimi śpiewami. Następnie wszyscy w pochodzie z kolorowymi Marzannami żegnali zimę i wzywali wiosnę. Była również zaabwa taneczno-woklana, na której dzieci bawiły się wśród dobrze znanych mi hitów. 

13.03.2015

Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami

Marzec, to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia. To także miesiąc, w którym szczególną aktywnością wykazują się kleszcze- pasożyty ludzi i zwierząt. Dlatego też nasze przedszkole przy współpracy z Sanepidem przygotowało profilaktyczne warsztaty dla grupy IV i V oraz powszechnie dostępne informacje w formie plakatów dla rodziców, które znajdują się w szatni przedszkola. „Skrzaty” i „Słoneczka” miały możliwość wysłuchania, zobaczenia oraz pogłębienia swojej wiedzy o kleszczach dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach: zadawały pytania, samodzielnie czytały, a także chętnie słuchały. Pogłębiły swoją wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy, odpowiedniego ubioru na wycieczkę do lasu, poznały choroby odkleszczowe oraz ich objawy. Na koniec obejrzały filmik, w którym dowiedziały się, jak należy usunąć kleszcza.

31.03.2015

Gościnnie w klubie TRAMP

W naszej przedszkolnej tradycji od kilku już lat jest zwyczaj, że  z okazji Dnia Kobiet - 8 marca w w kulbie seniora TRAMP nasze przedszkolaki wystawiają swój mini recital z okazji święta kobiet. W uroczystości uczestniczyli - emerytowane panie nauczycielki, pani burmistrz, pani sekretarz i pan starosta Wołomina. Występ naszych przedszkolaków z grupy Promyczków bardzo podobał się zgromadzonym gościom. Występy były "okraszone" troszkę humorem, troszkę nostalgią...

10.03.2015

W Muzeum Ziemi w Warszawie

W Muzeum Ziemi w Warszawie nasze przedszkolaki miały możliwość przyjrzenia się z bliska wielu ciekawym okazom skamieniałości i monerałów, dowiedziały się co tyo jest minerał, co to jest skała, dowiedziały się jak zbudowana jest Ziemia, zdobyły podstawowe wiadomości dotyczace bursztynów, zapoznały się z długotrwałym procesem powstawania bursztynów, z bliska mogły zobaczyć zwierzęta i rośliony zatopine w bursztynie, wiedzą co to jest i jak wygląda amonit. Przeniosły się również do czasów mamutów, dinozaurów....

04.03.2015

Spotkanie z historią

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały opowieści historycznych. Miały możliwość obejrzenia różnych przedmiotów, któe były używane pezez ludzi w dawnych czasach (krzesiwo, zbroje, ubrania, w które ubrane były kobiety i mężczyźni). Największą atrakcją dla dzieci było obejrzenie sprzętu do bicia monet.

04.03.2015

Obchody Dni Przyjaciół Lasu

Lasy to dobro nas wszytskich, zarówno pokoleń obecnych jak również przyszłych, dlatego też musimy  nauczyć się dbać o leśną florę i faunę. W związku z promowaniem szacunku do świata leśnego nasze przedszkolaki obchodziły Dni Przyjaciół Lasu. Wówczas w całym przedszkolu panował kolor zielony, dzieci przygotowały mini programy artystyczne - wiersze i piosenki, dzieci poszerzyły swoje wiadomości poprzez obejrzenie ciekawego filmu dotyczącego lasu,  na kolorowych slajdach uczyły się rozpoznawać drzewa po ich wyglądzie, liściach i owocach. Starszaki zaprezentowały swoje zdjęcia z wycieczek do leśniczówek. Na koniec dzieci swoje wiadomości mogły sprawdzić w quizie przyrodniczym.

24.02.2015

Sześciolatek w szkole

Polecamy Państwu cykl publikacji i artykułów na temat przekroczenia progu szkoły przez dzieci sześcioletnie. Warto zapoznać się z artykułami, może pomoga one Państwu w podjęciu tej trudnej decyzji.

23.02.2015

W Muzeum Techniki w Warszawie

Dnia 17.02.2015r. grupa IV  "SKRZATY" wybrała się na wycieczkę do Muzeum Techniki i Przemysłu, które znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, dzięku której moglismy sami wytworzyć prąd, poznać siłę ciężkości, tarcia, wiatru, a także poznać "pracę" magnesów. Nauka w ciekawy sposób za pomocą doświadczenia sprawiła wiele radości dzieciom. Eksponaty w Muzeum zrobiły niebywałe wrażenie na dzieciach, które niedowierzały, że tak kiedyś wyglądał sprzęt elektroniczny i techniczny. Na zakończenie utrwaliliśmy też wiedzę na temat pewnych zawodów: górnika, hutnika.

20.02.2015

Afroaerobic

W takt muzyki afrykańskiej  dzieci bawiły się wspaniale. Poznały ruchy bociana, byka, lwa, które w połączeniu z muzyką tworzyły taneczne ukłądy. Najbardziej podobały się dzieciom migające światełka.

20.02.2015

Dzień Kota

Dnia 19.02.2015. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi dzieci na los porzuconych i bezdomnych zwierząt oraz odniesienie się do patrona przedszkola. 

17.02.2015

Dzień Babci i Dziadka

W tym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedzili niesamowici goście - ukochane babcie i ukochani dziadkowie. Wszystkie dzieci, niezależnie od grupy dały z siebie wszystko - śpiewały całym sercem, wiersze mówili z wielką żarliwością. Było radośnie i  wesoło, spotkania przebiegały w rodzinnej ciepłej atmosferze,  a niejednemu zaproszonemu gościowi zakręciła się w oku łza wzruszenia.

04.02.2015

Ferie zimowe w przedszkolu

Przedszkolaki, które nie mogły wyjechać nigdzie na zimowe ferie w przedszkolu wcale się nie nudziły:

07.01.2015

BAL KARNAWAŁOWY

We wtorek w naszym przedszkolu już od samego rana panowała wesoła, ale i pełna napięcia atmosfera. Odwiedziło nas wielu niesamowitych gości: wróżki kwiatowe, supermeni, księżniczki, kotki, biedronki, pszczółki, królowie, zorra, żołnierze, strażacy ..... jednym słowem gości było bez liku. Wszscy od samego rana ćwiczyli tańce i przerózne kroki taneczne, aby jak najlepiej wypaść na balu. A na samym balu - zabawa była na 102! Muzyka grała do rytmu i do taktu, hity najnowsze, najświeższe i te troszkę strasze, dla każdego było coś miłego. Wodzirej balu  spisał się!!! Balowicze może nie połamali obcasów, ale nogi nie jedną tancerkę i tancerza bolały, co świadczy tylko o tym, że bal się udał!!!

29.12.2014

"Razem tworzymy bezpieczny Wołomin"

Kacper z naszego przedszkola zajął III miejsce w gminnym  konkursie plastycznym "Razem tworzymy bezpieczny Wołomin". Gratulacje!

15.12.2014

Z wizytą na poczcie

Dzieci z grupy IV przez cały tydzień poznawały, jak wygląda praca na poczcie, by w piątek na własne oczy przyjrzeć się tej pracy z bliska. Pani Naczelnik opowiedziała historię powstania Poczty, oprowadziła nas po placówce. Dzieci zobaczyły, jak wiele listów mieści się w skrzynce pocztowej. Mogły same przeskanować paczki, a także zobaczyć, jak wygląda pieczętowanie listów. Przedszkolaki  mogły też rozgościć się w pokoju listonoszy i zadawać listonoszom pytania na temat ich pracy.

15.12.2014

Wspaniały Gość w naszym przedszkolu

11 grudnia nasze przedszkole odwiedziła pani weterynarz i  autorka wielu książek o zwierzętach - Dorota Sumińska, która z dziećmi rozmawiała o ich pupilach: psach, kotach, papużkach, chomikach, świnkach morskich..... przybliżyła dzieciom tryb życia, upodobania i potrzeby ukochanych zwierzaczków. Wszyscy wspólnie ustalili zasady opieki nad czworonogami. I tak włąściwie szukano odpowidzi na pytanie "Po co tak naprawdę człowiek ma: psa, kota, świnkę morską ...?". Dzieci miały mnóstwo pytań do gościa.... jednak pani Sumińska tak zostałą zasypana pytaniami, że na wszystkie nie dała rady odpowiedzieć..... Nasz gość wręczył również laureatom konkursu "Moje zwierzątko" książki z własnoręcznie napisaną dedykacją. 

06.12.2014

Mikołajki 2014

5 grudnia, kilka minut po godzinie dziewiątej nasze przedszkolaki zaobaczyły za oknem dziwną, ubraną na czerwono postać. Kiedy zbliżała się ona do okien, dzieci rozpoznały w tej dziwnej postaci samego świętego Mikołaja. Na twarzach dzieci odmalowałą się całą feria uczuć: niedowierzanie, strach, radość.... trudo to opisać słowami!!!! Mikołaj wszedł do przedszkola, wszędzie słychać było dźwięk Jego dzwonka ... O rety! Wszedł do sali, to rzeczywiście On, prawidzwy najprawdziwszy MIKOŁAJ!!!  

06.12.2014

Andrzejki

O!!! a to kto to?!! to WRÓŻKA!!! Nasze przedszkolaki w przededniu wigilii andrzejkowej odwiedziła wróżka z bagażem wielu wróżb na najbliższe dni i te troszkę dalsze. Nie zabrakło również przestróg dla gapowiczów czy zapominajskich.  Wśród naszych przedszkolaków jest wielu lekarzy, aktorów, piosenkarzy, policjantów i strażaków (no niestety musimy troszkę poczekać na spełnienie się tych andrzejkowych przepowiedni). Uwieńczeniem miłej atmosfery była dyskoteka andrzejkowa prowadzona przez pana Bartka. Nie zabrakło rock'and'rola, twista czy elektroboogi. 

06.12.2014

Prawa Dziecka

W naszym przedszkolu troszczymy się nie tylko o bezpieczeństwo dzieci, miłą, ciepłą i rodzinną atmosferę w placówce, ale również nie obce są nam Prawa Dziecka, które nasza kadra przestrzega i respektuje w codziennej pracy.

01.12.2014

Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu wszytskie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki, przedstawiały je swoim koleżankom i kolegom - jak mają na imię, co lubi robić itp. Wspólnie z misiami i koleżankami i kolegami brały udział w róznych "misiowych" zabawach. Nie mogło się również obejść bez spróbowania najwięszego misiowego przysmaku jakim jast MIÓD. Miały również okazjie obejrzeć kilka przygód misowych. Zwieńczeniem tego dnia było dekorowanie samodzielnie przez dzieci piernikowych misiów.

01.12.2014

Nasze przedszkolaki z gr. IV i V w Centrum Nauki KOPERNIK

25 listopada grupa IV "SKRZATY"  wraz z opiekunami miała okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Dzieci mogły zobaczyć ok. 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Planetarium. Dzieci miały okazję przyjrzeć się największym zdobyczom naszej cywiliazacji: pismu, filozofii, sztuce, technice. Największą atrakcją zaś było Planetarium "Niebo Kopernika", gdzie dzięki projekciom otaczajacym widownię ze wszytskich stron, możńa było przenieść się w najdalsze zakątki kosmosu. Dzięku tej wycieczce dzieci miały okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębić naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

01.12.2014

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

W ramach tygodnia Edukacji Globalnej nasz przedszkolaki podjęły nastepujące działania:

01.12.2014

OSZCZĘDZAMY WODĘ

Dnia 14 listopada grupa IV "SKRZATY"  przygotowała prezentację dotyczącą problemu dostępności wody w Afryce. Dzieci za pomocą plakatów oraz filmu pokazały, jak wygląda dzień  z życia sześcioletniej dziewczynki, z jakimi problemami borykają się ludzie, którzy mają daleko do żródeł wody. Na koniec zaprezentowano sposoby oszczędzamia wody w przedszkolu.

06.12.2014

Patriotycznie do Radzymina i Ossowa

06.12.2014

Spotkanie z żołnierzami

24.11.2014

Bezpieczne przedszkole

Bezpieczeństwo  dzieci jest dla nas priorytetem. Systematycznie zapraszamy do przedszkola przedstawicieli straży miejskiej, policji i straży pożarnej, aby rozmawiali z naszymi dziećmi o zapobieganiu zagrożeniom. W piątek nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Staży Miejskiej, którzy mówili jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jakie niebezpieczeństwa mogą grozić nam w domu, jak zapobiegać pożarom.

01.12.2014

W Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Grupy: III "BIEDRONKI" i IV "PROMYCZKI" były wspólnie na wycieczce w Warszawie w muzeum Kolejnictwa. Dzieci zwiedziły sale wystawowe oraz Skansen Lokomotyw. Wiedzą już na czym polega praca: maszynisty, dyżurnego ruchu, kasjera, konduktora, mrgafonistki i kerowniaka wagonu.  Zdobyły również umiejętność czytania rozkóadów jazdy. W salach wystawowych miały możliwość podziwać  modele pociągów, wagonów kolejowych z różnych stron świata. Wiedzą na jakiej zasadzie działa samafor, co oznaczają poszczególe światła sygnalizatora dla pociągów.

20.11.2014

DNI OTWARTE

Zapraszamy Rodziców na "Dni otwarte", organizowane w naszym przedszkolu wg. nastepującego porządku:

05.11.2014

Realizacja projektu "ZROZUM ŚWIAT"

W ramach udziału naszego przedszkola w projekcie ZROZUM ŚWIAT - PRZEDSZKOLA , którego patronem jest IGO, dzieci nasze odwiedził symatyczny stworek ZOG, który będzie starał sie przybliżać dziecom probleny globalne - takie jak np. sprawiedliwy handel. 

01.12.2014

Pasowanie na przedszkolaka

03.11.2014

Spotkanie z niecodziennym GOŚCIEM

Nasze przedszkolaki odwiedził niecodzienny sympatyczny bardzo cierpliwy GOŚĆ - pies BĄBEL wraz z terapeutami z zaprzyjaźninej z przedszkolem fundacji "Słyszę, Mówię, Czuję". Pies bardzo cieszył się na spotkanie z dziećmi, chwalił się przed dziećmi swoimi umiejetnościami, sztuczkami, sprwnością. Nawet dzieci, które wykazywał lęk w stosunku do psa szybko się z nim zaprzyjaźniły i polubiły sympatycznego BĄBLA.

27.10.2014

Pieczemy ciasteczka

Dnia 24.10.2014. w grupie IV odgyło się pieczenie babeczek. Dzieciom w "kucharzeniu" pomagała jedna z mam , mama Ewy - Pani Brodowska. Dzieci same dekorowały  babeczki, próbowały, a także obserwowały krok po krokukażdy etap wykonywania pyszności. Babeczki wyszły wyśmienite, a praca przy nich - inspirująca.

03.11.2014

Witaminowe smakołyki

Nasze przedszkolaki wiedzą, że najważniejsze w diecie każdego przedszkolaka są witaminy, dlatego też zajadają warzywa i owoce. A najchętniej to wcinają samodzielnie wykonane sałatki warzywne i owocowe.  A swoje umiejętności i zdolności gastronomiczno-kulinarne miały możliwość zaprezentować swoim koleżankom i kolegom na zajęciach gospodarczych.

27.10.2014

Lepimy z gliny

Nasze przedszkole odwiedził sympatyczny ayrtysta , który lepi w glinie. W przystępny sopsoób opowiedział on dzieciom historię i przybliżył arkana tego zanikajacego już zawodu "garncarza". Dzieci , i nie tylko, miały możliwość samodzielnie ulepić swój gliniany wazonik. Spotkanie dzieciom bardzo się podobało i były bardzo dumne ze swoich glinianych wytworów.

27.10.2014

Wycieczka do leśniczówki w miejscowości Białe Błoto

We wrześniu grupy BIEDRONKI i PROMYCZKI wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Wyszków do miejscowości BAIŁE BŁOTO  na spotkanie z panem Leśniczym. Dzieci zapzoanłay się z budową lasu i jego mieszkańcami. Przypomniały sobie jak należy się zazchowywać podczas ppobytu w lesie, jak należy się opiekować zwierzętami podczas zbliżajacej sie zimy. Na spotkaniu nauczyły się rozpoznawać wybrane zwierzęta po zostawianych przez nie śladach i wydawanych odgłosach. Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka w postaci  ogniska z kiełbaskami. Dzieci były bardzo zadowolone z niespodzianki i nie mogły się doczekać kiedy będą mogły spróbować zabrane ze sobą smakołyki z domu.

26.09.2014

Wykaz zagadnień, które będą realizowane w roku szkolnym 2014/2015 w planie rocznym:

ZADANIE I - Podróże małe i duże przedszkolaków
ZADANIE II - Cztery żywioły
ZADANIE III - Dobre maniery
ZADANIE IV - Gimnastyka dla smyka
ZADANIE V - W świecie literatury dziecięcej

26.09.2014

Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Z radością informujemy, że za realizację w roku szkolnym 2013-2014 IX akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka pod hasłem: "Odporność wzmacniamy, bo o zdrowe żywienie i higienę dnbamy" nasze przedszkole uzyskało certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.