Rok szkolny 2015 - 2016


08.12.2017

Wiadomość dla rodziców

W związku z nieśwadomym wykorzystaniem grafiki"Children ABC" stasnowiącej element kolekcji "Multi Kids" w artykule na stronie internetowej chcielibyśmy wyrazić naszą skruchę za nieświadome użycie grafiki. Artykuł wraz z grafiką został usunięty z naszj strony internetowej.

08.07.2016

Informacja dla dzieci 3-letnich, które zostały przyjęte do przedszkola na nowy rok szkolny

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne 29.08 i 30.08. (poniedziałek i wtorek). Zapraszamy dzieci z rodzicami o godzinie 10.00. Zajęcia potrwają do godziny 11.30.
Prosimy pamiętać o zabraniu kapci zarówno dla dzieci jak i dla opiekunów.

08.07.2016

WAKACJE

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami życzymy naszym Przedszkolakom i ich rodzinom udanych wakacji, wielu ciekawych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola. Prosimy pamiętać i przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, których uczą się w przedszkolu. Życzymy Wam samych pogodnych dni!

23.06.2016

W Magicznych Ogrodach

22 czerwca 2016r. trzy ZIELONE GRUPY z przedszkola nr 5 im. Kota
w butach w Wołominie w ramach udziału w programie CZYSTY WOŁOMIN – ZIELONE GRUPY wzięły udział w wycieczce do MAGICZNYCH OGRODÓW w Janowcu. Cała kraina zwiedzana przez nasze przedszkolaki osnuta była odrobiną magii i tajemnicy. Scenerię ogrodów, którą dzieci podziwiały z zapartym tchem, tworzyły szumiące wodospady, urocze strumienie i piękne, urzekające swym pięknem, czarem i zapachem tysiące kwiatów. Spacerując alejami dzieci mogły podziwiać piękno przyrodniczego świata: krzewy, drzewa i mnóstwo kwiatów oraz ciekawe gatunki zwierząt ukrywające się pomiędzy rabatkami czy wśród krzewinek, jak np. tajemnicze jaszczurki, ślimaki czy różnobarwne motyle. Wśród kwiatów które zachwycały zarówno przedszkolaków jak i opiekunów były róże Kordensa, lilak ottawski, jeżówka purpurowa, przetacznik kłosowy, różne odmiany lilii czy kuszące zapachem piwonie. Na marchewkowym polu dzieci podziwiały „gigantyczne” marchewki, w wodnym świecie przedszkolaki miały możliwość poeksperymentować z wodą, przeprowadzać wodne doświadczenia, zgłębić jej właściwości. Wyprawa do Magicznych ogrodów okazała się dnie pełnym niesamowitych wrażeń zarówno cieszących oko, ucho, zmysł węchu. Była też chwila szaleństwa na niepowtarzalnym placu zabaw, gdzie wyobraźnia naszych milusińskich jak również ich niespożytkowania energia, pomimo upalnego dnia, „miały pole do popisu”.

21.06.2016

Pikniki rodzinne

13.06.2016

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIA ROKU PRZEDSZKOLNEGO

uroczyste zakończenia roku przedszkolnego:

07.06.2016

Poznajemy różne zawody - STOLARZ

Za sprawą mamy Zuzi J. gościliśmy pana Marka, który w ramach zajęć o zawodach opowiedział o pracy stolarza. Przygotował rónież niespodziankę dla dzieci - wspólne wykonanie karmnika dla ptaków. Dzieci miały możliwość  "dokręcania" śrubek, co sprawiło im wielką radość. Teraz pozostaje nam czekać na zimę i dokarmiać ptaszki w naszym karmiku. DZIĘKUJEMY!

07.06.2016

Wizyta u fryzjera

17 maja grupa BIEDRONECZKI wybrała się z wizytą do najbliższego salonu fryzjerskiego. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Przedszkolaki obserwowały i zadawały pytania. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Chętne dzieci zostały uczesane, na zakończenie przedszkolaki zostały poczęstowane cukierkami. Spotkanie było okazją do utrwalenia wiadomości zdobytych przez dzieci w bloku tematycznym „Zawody kobiet”. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Serdecznie dziękujemy pracownikom Salonu Fryzjerskiego za wspaniałe spotkanie i za zaproszenie.

04.06.2016

Starszaki w szkole

Jak to będzie od września w szkole? Nasze najstarsze grupy przedszkolaków już to wiedzą. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej miały możliwość uczestniczyć w prawdziwej lekcji w klasie I. Niektórzy obawiali się przed wejściem do sali lekcyjnej. Ale kiedy pierwsze strachy opadły dzieci czuły się już swobodne i chętnie uczyły się ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami. Niektórzy spotkali swoich starych znajomych z przedszkola. Klasa, dzwonek, przerwa, ławki, tablica ... wszystko inne niz w przxedszkolu. Ta szkoła to nawet całkiem fajne miejsce, chętnie przyjdziemy się tu uczyć -  mówiły dzieci po skończonej lekcji.

04.06.2016

Dzień Dziecka 2016

Światowy Dzień Dziecka to wyczekiwany czas przez wszystkie dzieci. Na nasze przedszkolaki czekała niespodzianka w postaci spotkania z niecodziennymi - codziennymi gośćmi. Koło godziny 10:00 nagle do przedszkolnego ogrodu wjechał radiowóz policyjny, a następnie wóz straży pożarnej. W pierwszej chwli dzieci się przestraszyły, nie wiedząc o co chodzi. Ale juz za chwilę rozentuzjazmowane pobiegły wspólnie z paniami przywitać wspaniałych gości. Nie zawsze istnieje możliwość aby dokładnie "zbadać" policyjny samochód i sprzęt strażacki oraz bezpiecznie i bez lęku przyjrzeć się psu - policjantowi. 

04.06.2016

Spotkanie z Klaunem Lolo

To był bardzo ciekawy "uśmiechnięty" dzień. A dlaczego? Bo nasze przedszkole odwiedził sympatyczny KLAUN ze swoim grzecznym psem LUSIĄ. Podczas całego spotkania uśmiech nie schodził z twarzy naszych milusińskich: "zaczarowana piłeczka", żonglowanie piłkami, obręczami, magiczne balony, fikołki, psi występ woklany, jazda na niezwykłym rowerze, skomplikowane tory przeszkód...... Te i wiele innych niesamowitych "sztuczek" pokazał nam klaun Lolo. Za wspaniałą zabawę serdecznie dziękujemy!!!

04.06.2016

Owocowa sałatka

Owoce każdy lubi, witaminy to podstawa zdrowia, siły i witalności... A czemu tego wszytskiego ze sobą nie połączyć i na przykład na święto mamy nie przygotować takiej niespodzianki? Ale aby niespodzianka na pewno się udała najpier tzreba zrobić próbę generalną, więc nasze staraszaki zamieniły się w "kucharzy" i wspólnie przygotowały sałatkę owocową - z owoców które lubią najbardziej. Owoce umyte, fartuszki założone, ręce umyte, deseczki i noże przygotowane - więc do dzieła, nie ma co czekać..... A na koniec konsumpcja "kulinarnego dzieła". Sałatka wyszła wyśmienicie, więc z pewnością można mamie śmiało taką niespodziankę przygotować.

29.05.2016

W przedszkolnym ogrodzie

29.05.2016

Spotkanie z Misiem piłkarzem

29.05.2016

W muzeum

Nasze starszaki, zgłębiając wiedzę na temat swojego miasta i okolicy, zwiedziły Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich "DOM NAD ŁĄKAMI" w Wołominie. Pani przewodnik "zdradziła" naszym milusińskim wiele tajemnic i ciekawostek z życia państwa Nałkowskich. Dzieci zwiedziły pomieszczenia, przyjrzały się z bliska meblom, książkom, tajemniczenu stolikowi, fortepianowi........ Wzięly również udział w lekcji nawiązującej do twórczości patronów muzeum. Dzieci wiedzą, że można mieć ciekawe przygody, poznawać świat, poszerzać horyzonty również bez pomocy takich mediów jak komputer, tablet, internet.

10.05.2016

Akademia wyobraźni PLAY-DOH

W tym semestrze, nasze przedszkole przystąpiło do nowego programu „Akademia Wyobraźni Play-Doh”. Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja tematycznych warsztatów wśród dzieci, według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

25.04.2016

Podpisywanie umów z rodzicami dzieci przyjętych do przedszkola

Umowy z rodzicami dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2016/2017 będą podpisywane 10 maja w godzinach 14.00-17.00. 
Wzór umowy - jest do pobrania w zakładce "Rekrutacja" na samym końcu strony.

05.05.2016

Rozstrzygnięcie konkursy LOGOPEDYCZNE GŁOSKI W PRZYRODZIE

Rozstrzygnięcie konkursu

04.06.2016

W piekarni - grupa II

W ramach realizacji zajęć "Rodzic Ekspertem" grupa II "Misie" wybrała się do pobliskiej piekarni. Pani Ania - mama Filipa oprowadziła dzieci po obiekcie, pokazując specjalistyczne maszyny, niezbędne do wypieku pieczywa i pączków. Dzieci utrwaliły sobie składniki potrzebne do produkcji chleba. Mieliśmy możliwość obejrzenia procesu powstawania kajzerki (od łączenia składników po mieszczenie w piecu). Przyglądaliśmy się piekarzom umieszczajacym na taśmę chleb, który trafiał do pieca. Oglądaliśmy różne rodzaje mąki wraz z degustacją pestek słonecznika czy dyni. Na koniec czakała nas "słodka niespodzianka", która najbardziej przypadła do gustu przedszkolakom :-) . Dziękujemy za zaproszenie!

12.02.2016

WAŻNY KOMUNIKAT

Przypominamy, że rodzice kandydatów do przedszkola zobowiązani są do składania oświadczenia woli przyjęcia dziecka do danego przedszkola w terminie od 13.04 – 22.04.2016r do godz.15.00.

27.04.2016

Konkurs recytatorski

Miejska Biblioteka Publiczna i Przedszkole nr 2 "Bajka" zorganiozwały dla "przedszkolnej młodzieży" konkurs recytatorski pod tytułem OD SMYKA DO MATEMATYKA. Nasze przedszkole reprezentowali: Zuzia M. z grupy IV i Amadeusz F. z grupy V. Kokurencja była duża, niejeden uczestnik musiał walczyć ze swoją pierwszą tremą... ale każdy podołał tem trudnemu zadaniu. Występy były dopracowanie pod względem recytatorskim, stroju, mimiki i gestu.... Wszytskim serdecznie gratulujemy, zwłaszcza, że nie było to łatwe zadanie dla niejednego uczestnika z powodu występujących w tym wieku "problemów zębowych". Ukryte taleny dały się "odkryć".

06.05.2016

Dojrzałość szkolna a rozwój mowy

DOJRZAŁOŚĆ SZKOLNA A ROZWÓJ MOWY

27.04.2016

Spotkanie z panią Pielęgniarką

O zdrowie i higienę trzeba dbać zawsze i wszędzie już od najmłodszych lat, a kto jak nie Pani Pielęgniarka  - jako przedstwiciel "służb mundurowych"  (wspólnie z rodzicami, nauczycielkami) może pomóc dzieciom w zgłębianiu tajników i poszerzaniu  wiedzy i umiejętności z dziedziny zdrowia i higieny. Po spotkaniu z przesympatyczną panią Pielęgniarką dzieci już nie odczuwają takiego przerażenia przed białym fartuchem, czy różnymi sprzętami używanymi podczas zabiegów medycznych. Dzieci wiedzą, do czego służą  bandaże, plastry, stetoskop, ciśnieniomierz, woda utleniona, igła i nić chirurgiczna, jednorazowe rękawiczki itp. Wiedzą również, jakimi sposobami można radzić sobie ze stresem, jak się odżywiiać, aby być silnym i zdrowym.

27.04.2016

XIII Turniej Przedszkolaków

Sport to przede wszytskim świetna zabawa. Jeśli przy okazji można zdobyć puchar i rywalizować z innymi drużynami na zasadach fair-play to tym bardziej rozwija się pasja do sportu. Od najmłodszych lat nasze przedszkolaki kształtują ducha walki, zwinność, spryt i szybkość.... Nie inaczej było również na XIII Turnieju Przedszkolaków, gdzie oprócz dzieci, również solidarnie panie nauczycielki brały czynny udział w rywalizacjach sportowych. W końcu przykład idzie z góry :-). Bieg z piłką, slalom między pachołkami, ślizg na ławeczce, celne rzuty, "bieg"  z piłeczką na łyżce - wszystkie konkurencje na tegorocznym turnieju były trudne. Nasi milusińscy, dzięki doskonałej kondycji i wspaniałemu przygotowaniu, zdobyli okazały puchar.

27.04.2016

W restauracji POBITE TALERZE

Dzisiaj idziemy do restauracji POBITE TALERZE zgłęiać tajniki kulturalnego klienta :-). Jak należy zachować się w restauracji, co to jest menu, jak zamawiać danie, ile trzeba na nie czekać.... jakie pytania zadaje pani kelnerka, czy pan kelner... Na te i jeszcze wiele innych pytań nasi milusińscy poznali odpowiedzi. Teraz nie będą im już obce "restauracyjne obyczaje", nic nie będzie dla nich niemiłym zaskoczeniem. 

27.04.2016

Gramy na bębnach z Rickim

Z Rycki'm nasze przedszkolaki znają się już bardzo dobrze. Dzisiaj były warsztaty gry na bębnach. Głośno, szybko, cicho, wolno..... każde spotkanie z tym doskoałym muzykiem to ciekawa lekcja rowijania muzykalności, poczucia rytmu, poznawania brzmienia różnych rodzajów instrumentów, poznanie ich pochodzenia, materiału z jakiego zostały wykonane..... Spotkaniom tym towarzyszą świetna zabawa, szalone rytmy i uśmiechy od ucha do ucha.

27.04.2016

Dzień Ziemi 2016

W związku z tym, że 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, nasze przedszkole również włączyło się w to wielkie wydarzenie. Tygodniowe zajęcia o tematyce ekologii zostały uwieńczone wspólnym świętowaniem przedszkolaków. Każda grupa przygotowała krótki "pokaz" specjalnie dla Ziemi. Dzieci uczestniczyły w quizie wiedzy ekologicznej, licznych zagadkach, zabawach oraz pokazie filmu o tematyce przyrodniczej. Dzięki takiemu spotkaniu, dzieci pogłębiły wiedzę z zakresu ekologii, poznały  różne sposoby "wspierania" naszej planety Ziemi.

27.04.2016

Mali doświadczalscy w grupie V

14.04.2016

Bardzo ważni goście

Ostatnio naszych milusińskich odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. Panowie opowiedzieli nam o trudzie swojego zawodu, przypomnieli w jakich sytuacjach należy sie do nich zgłosić oraz zaprezentowali tajniki wozu strażackiego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały Panów Strażaków. Ta krótka lekcja o bezpieczeństwie napewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. 

10.04.2016

Przedszkolaki w Manufakturze Cukierków

Grupa II i III miała przyjemność uczestniczyć w pokazie "tworzenia małych, słodkich dzieł sztuki"   w Manufakturze Cukierków w Warszawie. Dzieci dowiedziały się, czym różni się fabryka od manufaktury, z czego tworzy się cukierki i lizaki, za pomocą jakich produktów powstają kolorowe barwniki. Metoda wykonywania cukierków pochodziła z XVII wieku, dlatego też nie używano żadnych specjalnych maszyn. Dzieci poznały cały proces tworzenia wzoru w cukierku, aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci maleńkiego kwaitka czy owocu. Pokaz zakończył się degustacją, a każdy przedszkolak opuścił lokal z uśmiechem na twarzy i drobnym, słodkim upominkiem. Ale to nie koniec wrażeń! Korzystajać z pięknej aury, dzieci wraz z paniami wybrały się na spacer wzdłuż Nowego Światu oraz Starego Miasta, podziwiajac uroki Warszawy oraz bacznie zwracając uwagę na Pałac Prezydencki oraz Zamek Królewski - dwie niezwykle ważne budowle dla każdego Polaka. Zadowoleni, w godzinach popołudniowych, wróciliśmu do naszego przedszkola.

14.04.2016

Warsztaty BATIKOWE PISANKI

Pisanki, kraszanki... dzieci bardzo lubią twórcze działanie. Tak było również i tym razem na warsztatach podczas których dzieci zaznajomiły się z nową techniką ozdabiania jajek. Dla wielu był to również trening cierpliwości, gdyż zadanie może nie było trudne, ale wymagało precyzji i spokoju... ale warto było, gdyż dzięki temu dzieci wykonały piekne batikowe pisanki,które z pewnością ozdobią ich wielkanocne stoły. Poza poznaniem techniki batikowego ozdabiania jajek dzieci poznały również wiele tajemnic, zagadek zwiaznych z obyczajami wielkanocnymi które miały miejce kiedyś i które panują do dziś.

14.04.2016

Powitanie wiosny 2016

Po długiej, może niekoniecznie bardzo mroźnej i śnieżnej zimie, ale takiej mało słoneczniej, wszystkie przedszkolanki i wszystcy przedszkolacy z upragnieniem czekali na nadejście pierwszego dnia wiosny. I w końcu ten dzień nastał. Cała społeczność przedszkolna zaakcentowała ten dzień ubierając się w kolorze zielonym. Przedszkole odwiedziłą pani Wiosna, która dla dzieci przygotwała mnóstwo niezpodzianek: były wiosenne zagadki, wiosenne konkurencje sportowe, quziy w których liczyła się dobra zabawa, rywalizacja fair play, wspólpraca, i przy okazji poszerzanie wiedzy o wiosennne ciekawostki. A finałem przywitania wiosny był pochód - przedszkolny korowód ulicami miasta z marzannami i radosnymi okrzykami na cześć wisony.

10.03.2016

Przedszkolaki przygotowują pizzę

Grupa II "MISIE" dzięki pomysłowości mamy Adasia, zorganizowała zajęcia praktyczne - przygotowywanie pizzy. W naszą akcję właczył się tata Mateusza - profesjonalny kucharz, specjalizujący się w kuchni włoskiej, który wraz ze swoim kolegą zaopatrzył się w sprzęt oraz ciasto, niezbędne do wypieku pizzy. Dzieci uczestniczyły w pokazie "kręcenia ciastem", co więcej każdy maluch sam dobierał składniki do skomponowania własnej pizzy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem słuchały, wykonywały krok po kroku polecenia kucharzy oraz cierpliwie czekały na swoją pizzę. Okazało się, żę "kucharzenie" jest bardzo atrakcyjne dla przedszkolaków, a własnoręcznie zrobiona pizza bardzo smakowała dzieciom! Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas kucharzom oraz mamom Adasia i Luziy za pomoc.

08.03.2016

Doświadczenia chemiczne

 W grupie IV "SKRZATY" w poniedziałkowe przedpołudnie dzieci miały możliwość poeksperymentować. Dzięki uprzejmości rodziców Ewy nasi milusińcsy mogli zaobserwować jak zachowują się substancje w różnych połączeniach, jak zmieniają się kolory, jak zak zrobić "magiczne" bańki, jak stworzyć zaczarowaną parę, jak stworzyć kolorowy wulkan, jak powstają kolorowe sopelki.... i wiele wiele innych. Dzieci były pod wielkim wrażeniem tego magicznego spotkania. Rodzicom Ewy bardzo serdecznie dziękujemy za miłe, interesujące spotkanie.

23.02.2016

DZIEŃ KOTA oraz imieniny patrona przedszkola

17 lutego Patron naszego przedszkola - Kot w butach - wspólnie z kotami z całego świata obchodził  Światowy Dzień Kota oraz swoje urodziny. Dla przedszkolaków przygotował mnóstwo konkursów i niespodzianek: kto pierwszy nawinie motek wełny, kto pierwszy wypije zdrowe mleko, kto odgadnie zagadkę, kto narysuje kotka wg podanej instrukcji i wiele innych. Była również zabawa muzyczno-ruchowa doskonaląca sprawność i spryt małych "kotków". A finalną niespodzianką dla wszytskich milusińskich był najprawdziwszy urodzinowy tort. PALCE LIZAĆ!!!!

23.02.2016

W galerii przy fabryczce "HISTORIA MOTORYZACJI"

Jak poruszali się kiedyś ludzie, jak przemieszczali się z miejsca na miejsce? jak transportowali towary, jak wyglądało kiedyś koło, jak wyglądały kiedyś samochody  - na te i wiele innych pytań dzieci znalazły odpowiedź podczas lekcji w Galerii przy Fabryczce zatytułowanej "HISTORIA MOTORYZACJI". Zajęcia przygotowane były w bardzo ciekawy sposób, dzieci mogły podziwiać piękne stare samochody. Przedszkolaki były pod wiekim wrażeniem podziwiając motoryzacyjne eksponaty.

12.02.2016

Zimowe szaleństwa na śniegu!

12.02.2016

Światowy Dzień Numeru Alarmowego 112

22.01.2016

Dzieciństwo bez próchnicy

Od 2014 roku nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Projekt ten jest dofinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, którego głównym celem jest ograniczenie występowania i nasilania choroby próchnicowej oraz poprawa stanu jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci. Ważnym etapem powyższego programu było spotkanie ze stomatologiem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pani stomatolog przeprowadziła zajęcia w 4 grupach przedszkolnych, a także zorganizowała szkolenie dla rodziców. Przeprowadzone zajęcia z dziećmi miały na celu przede wszystkim wdrożyć zasady prawidłowego szczotkowania zębów, dlatego każdy przedszkolak został poinstruowany w jaki sposób szczotkować ząbki. Na koniec zajęć dzieci obejrzały film pt. „Dzieciństwo bez próchnicy”, który podsumował tematykę dotyczącą higieny jamy ustnej u dzieci w wieku przedszkolnym. W trakcie spotkania z rodzicami pani stomatolog omówiła najważniejsze zasady higieny jamy ustnej. Zwróciła szczególną uwagę na dobór pasty do wieku dziecka, a także podkreśliła znaczenie wizyt adaptacyjnych i kontrolnych w gabinetach stomatologicznych. W ramach projektu nasze przedszkole wzbogaciło się o pomoce dydaktyczne przydatne do wprowadzania tematyki związanej z higieną jamy ustnej, a dzieci wyposażone zostały w zestawy do higieny jamy ustnej. Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują w przyszłości ładnym uzębieniem u dzieci.

21.01.2016

W fabryce czekolady

Nasze przedszkolaki z grupy IV i V wzięly udział w pysznych warsztatach czekoladowych. Podczas jakże słodkiego spotkania w pijalni czekolady E. Wedla dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada, poznały kilka skrywanych tajemnic "fabryki". Kakao, chili, wanilia - teraz to już nie są tajemniczo brzmiące nazwy dla naszych milusińskich. Dzieci miały możliwość zasmakować pysznego czekoladowego koktajlu oraz same przemienić się w wedlowskiego kreatora ciasteczek. Pomysłowości dzieciom nie brakło, a niektórzy nie mogli się powstrzymać i "podjadali" dekorację podczas tworzenia. Na zakończenie każdy milusiński otrzymał dyplom "Mistrza Czekolady".

21.01.2016

grupa V piecze ciasteczka

22.01.2016

podróż do Francji w grupie III

„PODRÓŻ DO FRANCJI”
5 stycznia nasze przedszkolaki z grupy BIEDRONECZKI odwiedził „francuski” gość. Przy pomocy Pani Agnieszki nasze przedszkolaki miały okazję bliżej poznać Francję oraz zwyczaje jej mieszkańców. Nasz gość zaprezentował ciekawostki dotyczące poznawanego kraju. Przedszkolaki dobrze poznały flagę Francji, dowiedziały się, co jest stolicą Francji, poznały interesujące miejsca np. Wieża Eiffla oraz przysmaki Francuzów. Nauczyły się również kilku zwrotów po francusku oraz zimowej piosenki „Vive le vent”

21.01.2016

Spotkanie z psem terapeutą

Dnia 04.12.2015 r. w naszym przedszkolu gościliśmy owczarka francuskiego. Dzieci  miały okazję podziwiać sztuczki jakie zaprezentował im pies. Nasz gość dał się również pogłaskać i zrobił sobie z nami zdjęcia. Bardzo dziekujemy za wspólnie spędzony czas. 

24.12.2015

Jasełka 2015

24.12.2015

Jasełka w Trampie

Jasełka w klubie TRAMP
W środę 9 grudnia przedszkolaki z grupy Biedroneczki z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wystawiły przedstawienie jasełkowe. W uroczystości uczestniczyli - emerytowane panie nauczycielki, pani Burmistrz, pani sekretarz i pan Starosta Wołomina. Występ naszych przedszkolaków bardzo podobał się zgromadzonym gościom, który został nagrodzony gromkimi brawami. Po występach dzieci obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi świeczkami, które razem ze swoimi rodzicami zrobiły na warsztatach świątecznych.

24.12.2015

Babeczki grupa III

Nasze przedszkolaki nie tylko poznają tradycje Świąt Bożego Narodzenia, ale także zdobywają praktyczne umiejętności np. kulinarne. W ramach przygotowań do Świąt Bożonarodzeniowych, 18 grudnia dzieci z oddziału ,,Biedronki” z mamą Jasia, upiekły świąteczne babeczki. Dzieci samodzielnie wsypywały mąkę, brązowy cukier, otręby i dodawały pozostałe składniki. Sprawiło im to ogromną radość.

16.12.2015

Pierniczki dla najbliższych

PIERNICZKI DLA NAJBLIŻSZYCH
W atmosferze przygotowań świątecznych dzieci z grupy „Misie” wraz z mamami Nikosia oraz Adama przygotowywały pyszne pierniczki. Mamy upiekły pierniczki w domu, każde dziecko zaś ozdabiało je w wybrany sposób (malowanie lukrem, posypywanie słodką posypką). Przed przystąpieniem do pracy nasi milusińscy próbowali wykorzystywane do ozdoby produkty. Przedszkolaki wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Ich pierniczki zamieniły się w najprawdziwsze dzieła sztuki. Może za kilka lat to dzieci z tej grupy będą znanymi na świecie cukiernikami i ich wypieki będziemy kupować w cukierniach?
Serdecznie dziękujemy paniom Elżbiecie Banaszczuk i Marianie Wronka za te niezapomniane chwile radości i kreatywności.

16.12.2015

Przedszkolaki na "WYSPACH LEONARDA"

PRZEDSZKOLAKI NA „ WYSPACH LEONARDA” W KOBYŁCE

07.12.2015

Warsztaty

W czwartkowe popołudnie rodzice dzieci z grupy  „Biedroneczek” uczestniczyli w świątecznych warsztatach plastycznych zorganizowanych w przedszkolu przez mamę Szymona. Wspólnie z dziećmi wykonywali świąteczne ozdoby. Na stołach pojawiły się cekiny, koraliki, kolorowy piasek oraz inne materiały plastyczne, z których wyczarowane zostały piękne lampiony. W miłej świątecznej atmosferze rodzice naszych przedszkolaków odrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

07.12.2015

Laureaci konkursu

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO
„MÓJ WYMARZONY PREZENT OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”
W sobotę 05.12.2015 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój wymarzony prezent od Świętego Mikołaja”. Organizatorem konkursu było Niepubliczne Dwujęzykowe Przedszkole i Szkoła Podstawowa „NOVUM” w Wołominie. Dwóch chłopców z naszej placówki zostało jego laureatami:
- Mikołaj Stach z grupy III (Biedronki) zdobył trzeci miejsce
- Piotruś Borkowski z grupy II ( „Misie”) zdobył wyróżnienie.
Obu chłopcom serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

07.12.2015

GRUPA „MISIE” Z WIZYTĄ W URZĘDZIE POCZTOWYM

Nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego urzędu pocztowego. Dzieci miały możliwość obejrzeć budynek poczty, zapoznały się z pracą wykonywaną na różnych stanowiskach. Wiele okrzyków zachwytu wywołała możliwość obejrzenia pokoju listonoszy. Dzieci także stemplowały list, który został wysłany przez nich do naszego przedszkola. Niektóre z przedszkolaków zapowiedziały, że kiedyś w przyszłości będą pracować właśnie w urzędzie pocztowym.

26.11.2015

Na poczcie

Grupa III w ramach zajęć tematycznych  wybrała się na pocztę. Dzieci zapoznały się z zawodem listonosza, zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Dowiedziały się jaką drogę musi pokonac list czy paczka, aby dotrzeć do adresata. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poczcie, zobaczyły gdzie sortowane są przesyłki i miały okazję przkonac się, jak ciężka jest torba, którą codziennie  nosi listonosz.

26.11.2015

Z wizytą w Łazienkach Królewskich

24 listopada nasze starszaki wyruszyły na wycieczkę do Warszawy, aby w Łazienkach królewskich zwiedzić PAŁAC NA WYSPIE.  Na ciekawej lekcji dzieci dowiedziały się co to jest muzeum, poznały symbolikę wystroju wnętrz pałacowych, zapoznały się z pomieszczeniami w pałacu. Przewodnicy zdradzali dzieciom tajemnicę króła  - dlaczego własnie tu chciał otowrzyć pierwsze nowoczesne muzeum o charakterze publicznym. Miały możliwość przebywać w sali, w której odbywały się słynne obiady czawrtkowe, dowiedziały się w jakim celu król je organizował i kogo zaparaszał. Przez okna pałacu podziwiały piękno otaczającej przyrody.

20.11.2015

Grupa Iv w Galerii przy Fabryczcze

Na lekcji muzealnej w Galerii przy Fabryczce nasze przedszkolaki zgłębiały tematykę rzeżby. Pani przedodniczka przybliżała dzieciom świat rzeźbiarzy, zpoznawała z materiałem używanym przez artystów do rzeźbienia, formą rzeźby. Dzieci dowiedziały się co to jest relief, kto to jest model, jak ma się on zachowywać. Miały również możliwość sami zamienić się w zabawie dramowej w rzeźbiarza, modela i materiał rzeźbiarski. Na wystawie zgłębiały twórczość rzeźbiarza Grzegorza Witka. 

20.11.2015

Spotkanie muzyczne z Ricky-m

14.11.2015

Obchody Dnia Niepodległości

Listopad jest miesiącem szczególnym w życiu każdego Polaka. Dlatego, też starszaki z Przedszkola nr 5 im. Kota w Butach przygotowały krótką akademię na którą zaproszona została cała społeczność placówki. Występ był na bardzo wysokim poziomie. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku, kiedy z pełną powaga dzieci opowiadały o naszym kraju. Świadomość kim jesteśmy, jaka jest przeszłość naszego kraju oraz prawdziwa dziecięca miłość do Ojczyzny były pięknie zaprezentowane przez dzieci w wyśpiewanych pieśniach patriotycznych. Zwieńczeniem uroczystości było piękne odśpiewanie hymnu narodowego.

12.11.2015

Pasowanie na przedszkolaka 2015

5 listopada w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy z grypy „Krasnoludków” pięknie śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły. Następnie dyrektor przedszkola Magdalena Kiliszek zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.

11.11.2015

Gimnastyka fajna sprawa

Grupę II po raz kolejny odwiedziła mama Kai - Pani Ania w celu przeprowadzenia profesjonalnych zajęć gimnastycznych. Z energią, zapałem i uśmiechem na twarzy zachęcała do wykonywania ćwiczeń. Tym razem "królowały" woreczki - wielka frajda dla dzieci a do tego zdrowa. Umęczeni, wyćwiczeni i zadowoleni dziękujemy i zapraszamy ponownie!

04.11.2015

Warsztaty ceramiczne i szkliwienie

04.11.2015

Dzień pieroga w gr. II

Dnia 03.11.2015. grupa II gościła w swojej sali mamy: Nikosia, Adasia i Filipka, z którymi mieliśmy przyjemność przygotować pierogi. Mamy przyniosły wszelkie produkty oraz sprzęt niebędny do wykonania pierogów. Mamy krok po kroku instruowały nas, jak mamy postępować, dzięki czemu każdy z nas mógł sam przygotować swojego pieroga: czy to z serem, czy ze śliwką. Jak się okazało "gotowanie" wyszło nam bardzo dobrze, ponieważ pierożki były pyszne!

04.11.2015

spotkanie ze strażakami

04.11. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzięciołach. Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci również dowiedziały się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Przedszkolakom tak bardzo spodobał sie zawód stażaka, że większość chłopców postanowiła w przyszłości zostać strażakami.  Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

01.11.2015

W galerii "PRZY FABRYCZCE"

Dzieci z grupy III w Galerii „PRZY FABRYCZCE” obejrzały wystawę Grzegorza Witka pt „Rzeźba”” . Miały możliwość obejrzenia takich rzeźb jak: „Jan Chrzciciel”, „Tożsamość”, „Fakty” i wiele innych. Dowiedzieliśmy się również jak wyglądały kiedyś chaty wiejskie, oraz jak ludzie radzili sobie bez elektryczności. Wszystko to dzieci miały możliwość podziwiać z bliska. Pani Czarnecka, która oprowadzała dzieci po galerii i opowiadała im różne historie związane z wystawą, tak zaciekawiła dzieci, że postanowiły galerię odwiedzić jeszcze raz, a po powrocie tworzyły własne rzeźby.

20.10.2015

Grupa III na skrzyżowaniu

Kiedy światło jest zielone
Można przejść na drugą stronę,
A gdy świeci czerwone
Przechodzenie zabronione!

20.10.2015

W Rezerwacie DĘBINA i spotkanie z panem Leśniczym

Dzieci z grupy IV i V (w piątek, 16 października) odwiedziły pana leśniczego w Ostrówku w Rezerwacie Dębina. Spotkały się z Leśniczym w celu pogłębienia swojej wiedzy przyrodniczej,świadomości związenej ze światem lasu - jego roślinnością i zwierzętami, które zamieszkują jego "zakamarki". Dzieci utrwaliły zasady zachowania się w rezerwacie, nauczyły się ja dbać o ptaki w okresie zimowym. 

20.10.2015

Przedszkolaki pieką ciasta i kucharzą

SZASZŁYKI OWOCOWE

20.10.2015

Koncert

18.10.2015

Spotkanie z muzyką

7 października w naszym przedszkolu, odbyło się „Spotkanie z muzyką”. Tym razem nasze pociechy, miały możliwość zapoznania się z instrumentem dętym drewnianym, którym jest klarnet. Nasz wspaniały gość Pani Weronika pięknie opowiedziała o jego budowie i różnych sposobach gry na nim. Ciekawostką dla dzieci był fakt, że jest on zbudowany z cennego drewna hebanowego, które jest czarne. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach ruchowych przy akompaniamencie nowopoznanego instrumentu muzycznego.

18.10.2015

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób związanych z oświatą - nauczyciele, obsługa administracyjn a panie woźne, kucharki, pan konserwator, dyrekcja. Z tej okazji dzieci z grupy IV najlepiej jak umiały okazały swoją wdzięczność i szacunek poprzez zaprezentowanie przygotowanego na tę okazję programu atrystycznego. Również pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za codzienny trud, uśmiech i "poświęcenie serca" dla naszych milusińskich, aby czuli się w pzredszkolu jak w domu.

18.10.2015

Grupa IV w klubie seniora TRAMP

14 października 2015r. nasze przedszkolaki zaproszone zostały do klubu seniora TRAMP w Wołominie, gdzie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny. Oprócz emerytowanych Pań nauczycielek, gościem podziwiającym wystę naszych SKRZATÓW była również Pani burmistrz Elżbieta Radwan. Nasze małe gwiazdy zachwyciły wszystkich swoim występem, niejednej osobie zakręciła się łza w oku jak również gościł uśmiech zadowolenia.

18.10.2015

W tajemniczej krainie krasnali"

Nasi milusińscy od najmłodszych lat poznają świat szeroko pojętej kultury, sztuki teatralnej i muzyki.... jedną z takich okazji było uczestniczenie w przedstawieniu muzycznym w wykonankiu teatru z Łodzi pt.: "W tajemniczej krainie krasnali". Dzieci reagowały żywiołowo na żarty czy zaproszenia SMERFÓW  do zabawy. Niektórzy nasi przedszkolacy wylosowali również nagrody niespodzianki od SMERÓW - byli to: Maja, Laura i Kamil. Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało, a niektóre piosenki, które usłyszeli podczas przedstawienia nuciły przez kilka dni w przedszkolu.

22.09.2015

Gość w przedszkolu

W dniach 15-16 września nasze przedszkolaki odwiedził gość - sympatyczny kucyk. Od pierwszych chwil gość polubił nasze dzieci i nasze przedszkolaki okazały dużą sympatię do niecodziennego gościa. Każdy chłopiec i każda dziewczynka mogli pogłaskać konia i przejechać się na nim w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci niechętnie żegnały się z kucykiem, gdyz był on bardzo sympatycznym zwierzakiem, z którym najchętnie spądzałyby wszystkie wolne chwile w przedszkolu.